Americká Niva, kterou Rusové mohou

Nedávno uvalené embargo na dovoz potravin z USA a EU do Ruska je nepříjemnou záležitostí. Jen u nás to způsobí problémy nejednomu obchodníkovi. Vyvážet se od nás nesmí ani niva, ovšem co se týče Nivy a ještě navíc od Američanů, tam se Rus zas tolik nezdráhá.

Řeč je zde totiž o novém vozidle Chevrolet Niva. Říkáte si, že Nivu vždy dělala pouze Lada, tak co to ty Američany popadlo? Odpověď je jednoduchá, Chevrolet tento model prodává v Rusku již několik let a velmi mnoho lidí si jej oblíbilo. I přesto že v jiných zemích zažívá Chevrolet úpadek, v Rusku se mu paradoxně daří velmi dobře a tak expanduje a nyní oznámil druhou modelovou řadu tohoto vozidla.

2
Oficiální představení vozu proběhne na autosalónu v Moskvě, který bude zahájen 27. srpna. Co se vzhledu týče, prozatím zveřejněné obrázky nám toho moc nenapoví. Automobilka však tvrdí, že vůz bude nést značně moderní tvary, které se přiblíží současným trendům, a zároveň si v sobě uchová kouzlo Ruského dříče. To potvrzuje domněnky, že se tento vůz více přiblíží klasickým SUV, ale zároveň bude stále co platný v terénu a při práci v nehostinných podmínkách. Cena vozu i přes nové technologie zůstane poměrně příznivá. Zdražení se však přeci jen dočká a to zřejmě o 10%.

3
K dispozici bude jak varianta s pohonem všech kol, tak i dvoukolka. Pod kapotou by měl pracovat motor z dílny Citroen-Peugeot, který bude doplňovat jak manuální, tak i automatická převodovka.

4
Označení Chevrolet u tohoto vozu nastalo z důvodu nedostatků společnosti Lada, která spadá pod AvtoVAZ a tak bylo rozhodnuto o výrobě pouze několika kusů tohoto nového vozu a zbytek výroby již ponese znak zlatého kříže Chevroletu. V minulých letech se stala Niva nejprodávanějším vozem v Rusku, proto jsme velmi zvědaví, zdali i tento nástupce na ruském trhu obstojí, či nikoliv.