Google Glass jsou out

Pamatujete si také na skvělý projekt od společnosti Google s názvem Google Glass? Jednalo se o splněný sen všech neúspěšných studentů, šmíráků, ale také lidí, kteří z nich dokázali něco vytěžit. Tyto brýle v sobě zahrnovaly malý displej, na který se promítaly věci, na které jste si jen vzpomněly. Mohli jste si zde prohlížet fotky, pořizovat fotky, prohlížet si webové stránky, atd. Zkrátka tento projekt jak se zdálo, měl budoucnost. Avšak ouha! Něco je špatně!

Jak se zdá, tento projekt má podobný osud jako civilizace Mayů, v tom nejlepší přišel náhlý úpadek. A proč vlastně? Jak se ukázalo, Google Glass vlastně nebyl tak dobrý a perspektivní projekt. Zájem o něj měla jen hrstka lidí, a proto se výroba brýlí zastavila. Zastavil se vývoj také jednotlivých aplikací na tyto brýle. stažený soubor

Brýle doslova převálcovali smart hodinky, do kterých se jak se zdá, zamiloval celý svět, a které teď nosí každý. I kvůli nim přestali pracovníci Googlu pracovat na brýlích a momentálně se plně soustředí pouze na promakávání hodinek, co dovedou nejen ukazovat kolik je hodin.

Že Google Glass jsou již out, nasvědčuje i ten fakt, že Sergey Brin, který je jednou z hlavních tváří celé společnosti, již na poslední konferenci tyto brýle na sobě neměl. A byl to právě Brin, který Google Glass nikdy nesundal a máme podezření, že se v nich i koupal.Google Glass Prescriptions

Pokud jste tedy i vy toužili po těchto brýlích, máte holt smůlu. Ale můžete si pod stromeček přát alespoň chytré hodinky, které sice nepůsobí tak cool, ale jak se zdá mají asi lepší využití než brýle s displejem. No uvidíme, jestli se Google k tomuto projektu ještě navrátí či nikoliv.