Bláznivé soudní pře

V dnešním článku si přečtete jedny z nejbláznivějších soudních sporů, které kdy na naší planetě byly k vidění. Berte vše s humorem a nadsázkou. Přeji pěknou zábavu.

Chybí vám finanční obnos? Co takhle podat žalobu na sama sebe. Američan Robert Brock se rozhodl soudit sám se sebou. Hlavní provinění bylo to, že porušil své vlastní občanské svobody, spáchal zločin a seděl za mřížemi. Požadoval částku ve výši pěti milionů, ale protože si právě odpykával trest a byl bez příjmu, vše měl za něj zaplatit stát. Ten se na něj z vysoka vykašlal.

Velmi zajímavá soudní bitva se odehrála mezi muzikanty. Hvězdný zpěvák John Cage vyprodukoval skladbu, která obsahovala pasáž s absolutním tichem. Mike Batt si nezávisle na něm složil skladbu s názvem Minutové ticho. Cage ho následně zažaloval z plagiátorství. Batt se s Cagem domluvil na mimosoudním vyrovnání, které obsahovala šesticifernou částku. Později bylo prohlášeno, že se jednalo pouze o mystifikaci.Become-A-Millionaire2

Studentům zvoní na lepší časy, alespoň tak by se dal nazvat soudní spor, který se odehrál na půdě střední školy v Connecticutu. Učitelka matematiky Melissa Nadeauová se rozhodla spícího žáka probudit tlesknutím dlaní o lavici. O několik dní později přišla soudní obsílka s žalobou. Rodiče žalovali učitelku za poškození ušního bubínku jejich synovi.

Poslední soudní spor je jako z pohádky o zlém černokněžníkovi. Jeden nejmenovaný obyvatel Minnesoty si myslí, že je Bůh. Rozhodl se proto žalovat kouzelníky Davida Copperfielda a Davida Blainea za to, že využívají jeho božskou sílu ke kouzlům, které jsou jen těžko pochopitelná. Každý rok chce od každého kouzelníka deset procent jejich příjmu a to až do konce jejich života. Pokud tak učiní, mohou v klidu spočinout v nebi.