Češi si oblíbili nakupování potravin online

Internet je jakási technologie, která nám do jisté míry naprosto ulehčuje život. Díky internetu zjišťujeme odjezdy autobusů, zjišťujeme si novinky v práci a jsme neustále v kontaktu s lidmi, kteří jsou například několik mil od nás vzdálení. Do jisté míry nám internet šetří čas, ale také nám ho i ubírá, protože neustále trávíme své volné chvilky na sociálních sítích. Možná to chce chvilku na zamyšlení.

Nicméně v poslední době se rozšiřuje a mnoho lidí si velice oblibuje nakupování potravin online. Je to opět jakási možnost toho, že nemusíme po práci stát dlouhé fronty k pokladně s chabým nákupem, kdy máme sotva pár kousků pečiva, protože už všechno čerstvé bylo rozebrané. Díky nakupování potravin online se nám to nestává. Většinou si dokonce zaplatíme dodávku v čase, kdy akorát přijdeme domů z práce, což znamená, že jsme vlastně půl hodinu až hodinu, co obvykle v obchodě strávíme, ušetřili a je jen na nás, jak ji strávíme. Mnohdy navíc neušetříme jenom čas, ale také i peníze.

Doposud veškeré online nákupy potravin však měli jednu nevýhodu, a to tu, že ještě nebylo možné dovážet zboží i do drobné vesnice. Právě tam se však takové nakupování online hodí nejvíce, protože zde obchody zavírají poměrně brzy a lidé nestíhají jít do obchodu, pokud jsou závislí na městské hromadné dopravě.

Jaké internetové hypermarkety jsou aktuálně nejpoužívanější?

Mezi nejvíce používané internetové obchody, z nichž se nejčastěji nakupuje, je rozhodně Rohlik.cz, který se může pyšnit tržbami, jež v loňském roce překonaly téměř miliardu korun. To znamenalo tenkrát trojnásobný nárůst v porovnání s předešlým rokem. Mimo to však neustále roste i zájem o Tesco online, zde však zákazníci vidí problém v neustálém kontrolování i té sebemenší hlouposti.

V poslední době se však tento trend rozběhl natolik, že se na vlastní e-shopy připravují i drobní podnikatelé, kteří mají pod svými křídly maloobchody s potravinami a hygienickými potřebami. Tyto maloobchody se začnou zabývat hlavně dodáváním do vesnicí, kde zatím není možné nechat si online nákup přivést.