Chatky u Máchova jezera dopřejí zábavu i odpočinek

Za krásnými zážitky nemusíte jezdit pouze do zahraničí. I u nás jsou místa, která vás okouzlí, a kde můžete strávit hezkou dovolenou nebo jen víkend. Jednou z neoblíbenějších destinací je Máchův kraj a zejména jezero pojmenované po tomto romantickém básníkovi. K Máchovu jezeru láká turisty z Česka i ze zahraničí výborné koupání a prostředí. K nejvyhledávanějším ubytovacím zařízením patří chatky máchovo jezero, a to zejména v chatové osadě Elite na okraji Starých Splavů.

Staré Splavy vás nadchnou

Tato obec je oázou klidu uprostřed borovicových lesů, které sahají až k vodní ploše Máchova jezera. Svým urbanistickým stylem, polohou a atmosférou působí jako lázeňské město. Najdete zde řadu možností ke stravování, zábavě i sportovnímu vyžití. Milovníci dlouhých procházek ocení novou naučnou stezku kolem jezera, která je svým rovinným charakterem vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Okolní lesy si oblíbili houbaři, kteří využívají hlavně období po skončení hlavní letní sezóny. Ve Splavech jsou podmínky i pro aktivní dovolenou, neboť poblíž chatové osady Elite je volejbalové hřiště, minigolf a pro děti trampolína i kolotoče. U jezera si můžete půjčit loďku, šlapadlo nebo využít okružní plavbu parníkem.

Chatová osada

Osada Elite nabízí celkem 48 pěkně zařízených 4-lůžkových chatek s chladničkou. Sociální zařízení přímo v areálu je pro všechny ubytované společné. Stravovat se můžete ve zdejší jídelně s barem, která je známa vynikající kuchyní. Vybrat si můžete mezi plnou penzí a polopenzí. Přímo v areálu osady jsou k dispozici dvě ohniště, kde můžete posedět při opékání špekáčků, nebo si můžete půjčit gril. Pobyt v osadě Elite je ideální zejména pro rodiny s dětmi, pro které jsou zde houpačky, prolézačky a pro ty nejmenší pískoviště.

Ubytování je nutno rezervovat

Na internetových stránkách najdete veškeré informace jak o samotné chatové osadě, tak o Máchovu jezeru, Starých Splavech a jeho okolí. V rozhodování o dovolené vám pomůže webová stránka Máchovo jezero Ubytování. Samotná rezervace je velice jednoduchá a ušetří vám čas, který byste jinak museli věnovat vyplňování spousty papírů. Díky tomu se můžete soustředit pouze na seznam věcí, které si s sebou vezmete na dovolenou u romantického Máchova jezera.