Choroby a nemoci, které straší svět

Na světě je několik stovek tisíc druhů nemocí. Některé jsou v celku jednoduché jako například chřipka, jiné jsou složitější a některé jsou mimo naše chápání a ve vědeckém kruhu jsou stále neřešitelnou záhadou. Pojďme se podívat na nemoci, které straší svět ať už svojí vážností, nebo proměnou, která nastává, pokud jimi trpíte.

Jistě jste se koukali někdy na nějaký film se zombíky, kde se mrtvá ruka chňápala po vašem těle a chtěla vám ublížit. Teď si představte, že na místo ruky zombíka se bude jedna o ruku, která je součástí vašeho těla. Vlastní ruka se vás snaží uškrtit a vy ji nemůžete ovládat. Zní to neskutečně, ale je to tak. Takzvaný syndrom cizí ruky je neurologické onemocnění, které má za následek, že jedna z vašich rukou je nezávislá na vaší vůli.

Vědci se shodují na tom, že za tuto nemoc může určitá část mozku. Nemoc se projeví především po následcích úrazu, jako je úraz hlavy, mozkový nádor, mozkové mrtvice a jiné. Pokud narazíte na osobu trpící touto nemocí, můžete se dočkat spousty srandy. Obzvláště pokud máte rádi škodolibou srandu. Nezávislé ruce si často dělají naschvály a tak o zábavu není nouze. Jedna ruka se snaží navléct si bundu a druhá ji zase svléká. V horších a smutnějších případech se vám vaše ruka, která si postavila hlavu, může pokusit ublížit od štípání, po mlácení až škrcení.Sam Berns, Leslie Gordon, Scott Berns

Další mnohem vážnější a především smutnější nemocí, je takzvaná progerie a trpí jí zhruba padesát lidí na světě. Za vše může genetická porucha, která se podepíše na celém těle již v dětském věku. Díky tomu trpící jedinci touto nemocí, vypadají předčasně staře a trpí dokonce nemocemi typické pro důchodový věk, jako je osteoporóza, osteoartritida, nádorové onemocnění atd.

Kromě nemocí, ztrácejí i vitalitu, padají jim vlasy, mají tenké končetiny, slabé svalstvo a vypouklé oči. Takto nemocní děti se nedožívají příliš vysokého věku a průměrně ve svých třinácti letech umírají na selhání srdce či mrtvici.