Co je třeba vědět dřív, než si přinesete domů papouška aru

Plánujete investovat do okřídleného domácího mazlíčka? Pokud ano, pravděpodobně byste měli zvážit, jaký konkrétní druh si pořídíte. Ne všechny druhy papoušků se hodí do interiérů, někteří papouškové jsou nevhodní do bytů nebo menších prostor. Podle odborníků jsou nejvhodnějšími papoušky andulky vlnkované nebo případně chocholatá korela, která je velmi společenská. Řadu lidí však láká papoušek jménem ara, který však není tak snadný na chov jako jiní papouškové.

O papouškovi jménem ara se říká, že má inteligenci stejnou jako tříleté dítě. Lidé by to proto měli brát v potaz, to je první věc, kterou by o papoušcích jménem ara měli vědět. Nebude s nimi tedy zrovna snadné pořízení, protože papoušek ara se stejně jako tříleté děti dokáže opravdu až postavit na hlavu, aby si vymanil to, co chce.

Jelikož cena papoušků ara neustále klesá, nachází se mezi lidmi stále více chovatelů. Jenže řada z nich opravdu neví, do čeho se hrne.

Ara se musí pouštět z klece

Většina chovatelů ptáků si myslí, že papoušky není třeba pouštět z klece. Jenže u papouška jménem ara to je skutečně potřeba. Jelikož se jedná o velkého ptáka, ara potřebuje velkou venkovní voliéru nebo ptačí klec (postavte si ji třeba z hliníkových profilů, respektive ze stavebnice Aluhobby). I když má papoušek svou klec vybavenou různými hračkami, stejně je třeba ho pouštět ven.

Nejvíce chce papoušek ven ve chvíli, kdy se mu člověk nevěnuje. V takovém případě začíná ara šíleně křičet a dobývá se ven z klece. Jelikož se papoušek ara často dobývá ven, je třeba, aby klec byla opravdu bytelná a pevná.

Zas tolik nekřičí

Řada chovatelů odrazuje jiné chovatele tím, že tvrdí, že ara velice křičí. Jenže pravdou je, že to s tím křikem není zas tak hrozné. Papoušek křičí zejména v okamžiku, když se mu něco nelíbí nebo když je nespokojený. V takové chvíli je schopný i zničit pár věcí kolem sebe.