Co je vlastně astaxanthin?

Astaxanthin patří k látkám způsobujícím zbarvení do červených, oranžových či růžových odstínů zejména u zvířat, ale také u některých rostlin a řas. Mezi asi nejznámější představitele živočišné říše, u kterých byste ho našli opravdu velké množství a je to vidět hned na první pohled, patří: krabi, humři, krevety, plameňáci, lososi.

A pokud bychom se zaměřili na říši rostlin a řas, je to především řasa Haematococcus pluvialis.

Právě z této sladkovodní řasy získává astaxanthin společnost Algamo, distributorem čistě přírodního produktu je Bonaloka s.r.o. Celý výrobní proces je přísně kontrolován a využívá ekologické postupy, které nikterak nenarušují okolní prostředí. Výsledný produkt s astaxanthinem je pak známý pod obchodním označením Algastin.

Jak může astaxanthin pomoci?

Přírodní karotenoid astaxanthin se v našich tělech chová jako velmi silný antioxidant. To znamená, že dokáže omezit negativní působení volných radikálů na buňky. Může se tak stát velmi významným potravinovým doplňkem při prevenci rakoviny.

Astaxanthin toho ale nabízí mnohem více. Jako další zdraví prospěšné účinky si můžeme uvést pozitivní působení na svaly a šlachy, nebo na oči a mozek. Velmi příznivě ovlivňuje funkci srdce a celého kardiovaskulárního systému, také se může stát součástí vašeho dietního režimu a zdravého životního stylu. Astaxanthin působí jako přípravek na posílení imunity. Vaše pokožka bude díky němu vypadat mladistvě a především zdravě.

Závěrem

Antioxidant a přírodní karotenoid astaxanthin pomáhá lososům překonávat mnoho překážek a obrovské vzdálenosti. A právě tyto ryby se pro vás mohou stát inspirací a dokázat, že tento přírodní antioxidant je doslova životní elixír a vašemu zdraví a celkové kondici velmi prospěje.