Co můžete najít u vás doma? Možná se budete divit

Máte starý dům, o kterém víte, že má bohatou historii a před vámi v něm žilo mnoho vašich předků, popřípadě zcela cizí rodiny? Pak byste se možná měli zaměřit na to, zdali váš dům neukrývá více, než se na první pohled zdá. Pojďme se podívat na to, jaká tajemství mohou staré domy ukrývat.

2
V Tenessee nalezl majitel jednoho z domů poklad v podobě velmi hodnotné sbírky mincí nejrůznějších druhů. Mince byly ukryté v sejfu, který byl ukryt v dřevěném boxu na zahradě.

3
V jiném domě byly zase nalezeny milostné dopisy schované v dřevěné zdi. Tyto dopisy pocházely od vojáka z fronty druhé světové války. Proč je do zdi kdosi schovával, se dnes již nedozvíme. Teorie by tu však byly.

4
Pod podlahou se dá také nalézt zábava. V jednom domě na blízkém východě byly pod podlahou domu objeveny fragmenty karetní hry staré 400 let. Díky suchému podnebí a příznivým okolnostem se papíru podařilo vydržet až doposud.

5
Krom karetní hry byla v jednom americkém domě objevena i desková hra Monopoly. Na tom by nebylo nic zas tak zajímavého, až na to že deska hry byla vyvedena v životní velikosti.

6
Jeden mladík nalezl ve svém nově koupeném domě kufřík, ve kterém bylo krom pár obálek také zlato, stříbro, několik videokazet a dopis s nápisem zachraň se. Co přesně stálo v dopisech, a co bylo natočeno na kazetách nevíme, a docela dost by nás to zajímalo.

7
Některé nálezy jsou doslova zlatým dolem. K těm patří i tato komiksová knížka, která byla ukryta ve zdi a kterou její objevitel prodal za 175 tisíc dolarů.

8
Jeden pár z Ameriky, zase ve svém domě objevil utajený sejf ve zdi, starý 50 let. Našli v něm 51 000 dolarů, starou lahev bourbonu a knihu s názvem Průvodce zbloudilých.

9
Za zmínku stojí také objev velmi vzácné ruské panenky, která byla ukryta v krabici ve sklepě. Majitel tuto na první pohled velice obyčejně vypadající panenku prodal na aukci za několik milionů dolarů.