Diety podle odborníků

Dnes se podíváme na oblíbené diety podle výživových odborníků a ukážeme si výhody či nevýhody, které z nich plynou.

Zónová dieta

V tomto typu diety se dodržuje přesný poměr mezi jednotlivými složkami sacharidů, tuků a bílkovin (40% sacharidů, 30% bílkovin, 30% tuků). Hlavní výhodou této diety je to, že jí můžete držet celý život bez toho, aniž by jste se potkali s jo-jo efektem a trpěli hlady. Naučíte se jak poskládat správně jídelníček a jíst pravidelně. Nejtěžší v začátcích je se správně orientovat ve složení potravin kolik mají sacharidů, tuků a bílkovin. Doporučujeme ovšem nechat si tuto dietu sestavit odborníkem a vyhnout se tak mnohým nesmyslům, které kolují v obecném povědomí.

Atkinsova dieta

V tomto jídelníčku je minimum sacharidů. Velikost porcí je přiměřená a jsou dovoleny tučné uzeniny, vejce, čokolády s vysokým procentem kakaa. Množství sacharidů nesmí překročit 20g na den. Tato dieta garantuje rychlý úbytek váhy a další výhodou je, že se hubne převážně tuk a svalová hmota se zachovává. Samotný jídelníček není složitý a obsahuje především živočišné produkty. Dieta se především doporučuje pro zdravé lidi. Funguje pouze pokud, dodržujete striktně limit 20 g sacharidů za den. I u této diety však plynou nevýhody a to možnost jo-jo efektu po vysazení diety či brzké přejedení potravin.krabickova-dieta

Dieta podle Antónie Mačingové

Jedná se o jednu z dnes populárních detoxikačních diet, která trvá čtyři týdny a poté pokračuje udržovací fáze. Jídelníček je přesně daný, složený převážně ze syrové zeleniny a zeleninových jídel. Díky jídel složené převážně ze zeleniny máte dostatek vlákniny a lépe se tak redukuje váha. Nevýhodou je však nízký obsah bílkovin a komplexních sacharidů. Odborníci však doporučují zkusit očistný program, který může tělu prospět a rozhodně vám ze zdravotního hlediska nic neudělá.