Fotopastem neunikne žádné zvíře ani žádný zloděj

Žijeme v moderní době, ve které se pokrok v technologii dotkl mnoha oborů a nevyhnul se ani bezpečnosti. Jedním z nejvýznamnějších bezpečnostních prvků současnosti jsou fotopasti, které ve své popularitě začínají předčit mnoho starých technik, které se již dávno minuly účinku.

baterie fotopast acornFotopasti jsou skvělým příkladem, jak lze zdokonalit již tak dokonalý vynález. Fotopast je v podstatě pokročilé optické zařízení, které má za úkol vyfotit a zaznamenat vše, co se k němu přiblíží. Fotopasti se vyrábí v mnoha provedeních, liší se často funkcemi, tvarem i velikostí, ale jedno mají společné, musí pořídit kvalitní snímek a zůstat přitom nezpozorované.

To je jedním z důvodů, proč jsou tak oblíbené u přírodovědců a zoologů, mohou s nimi hravě monitorovat přítomnost zvěře, aniž by jí vyplašili. To se člověku nikdy nepodaří, protože ho plachá zvěř vycítí, ale fotopasti si zvíře ani nevšimne.

Fotopasti proti zlodějům

Fotopasti, konkrétně například fotopasti Acorn, jsou velmi populární možností, jak zjistit, kdo se vám pohybuje po pozemku. Fotopast stačí umístit na strom, kde bude nenápadně pořizovat detailní snímky všech nezvaných hostů, od sousedova psa až po podezřele vtíravé cizince. Fotopast všechny podrobně nafotí a snímky uloží na paměťovou kartu. Vy si je následně můžete prohlédnout, až dorazíte k fotopasti. Pokud chcete mít vše pod kontrolou, i když nejste doma, jsou vám k dispozici fotopasti, které mají navíc GSM modul, se kterým vám zašlou MMS aktuálně vyfocených snímků.

Pokud by se k vám vloupal zloděj, policie ho skrze vaše kvalitní fotky z fotopasti může snadno identifikovat a dopadnout. Fotopasti jsou neúnavné, fungují nestále a to za každého počasí. Dokonce i v noci vám pořídí kvalitní snímky. Teprve po pořízení fotopasti budete vědět, že váš dům střeží ta nejlepší technika.