Kvalitní vína za příznivou cenu

Ve Španělsku se pěstují kvalitní vína, spíše těžší a převážně červená. Bílé víno je spíše výjimkou, ale rozhodně to nic neubírá na jeho kvalitě. Právě naopak, zejména na vinicích nacházejících se na severu Španělska se každý rok urodí ta nejlepší bílá vinná réva.

Španělsko – vinařská velmoc

Španělské vinařství bylo velmi dlouhou dobu zaostalé a z toho důvodu je i v dnešní době dost často opomíjené. I přesto, že má Španělsko největší rozlohu vinohradů na světě, výroba vína zde však zaostává. Je to dáno zejména klimatickými podmínkami. Ve Španělsku je hned několik vinařských oblastí, které produkují vína mimořádné kvality. Pokud si budete chtít dopřát kvalitní víno za příznivou cenu, pak sáhněte právě po španělských vínech. Ve Španělsku se s vínem setkáte takřka v každé domácnosti. Víno je ve Španělsku velmi dobře dostupné. Španělé si velmi dobře uvědomují, jaký potenciál ve víně mají, bohužel trhy dalších evropských zemí stále upřednostňují vína z Itálie nebo Francie. Španělská vína jsou tak pro spoustu lidí velkou neznámou.

Španělsko – země mnoha chutí i barev

Kromě vína však Španělsko dokáže nabídnout i další speciality. Kuchyně kombinuje zejména zeleninu, plody moře, čerstvé koření. Španělská jídla jsou pestrá, a to nejen barvami ale také chutěmi. Španělská jídla mají intenzivní, pálivou chuť, a právě s touto kombinací se skvěle doplňují jejich výrazná vína. Pokud se dostanete do Španělska, nechte si poradit, jaké víno se k vámi vybranému pokrmu hodí. Španělé mají chuťové buňky nastavené jinak než my a to, co by nás nikdy nenapadlo zkombinovat může být nejlepší volba.
Pokud budete chtít experimentovat a láká vás právě španělská kuchyně, pak se zaměřte na nákup kvalitních surovin dovážených přímo ze Španělska. Na stránkách www.bmcbrno.cz/spanelske-delikatesy si můžete vybrat speciality, které nikde jinde ve stejné kvalitě neseženete. Nenechte se nalákat nabídkou levných napodobenin, ale vsaďte na kvalitu.