Hloupá krádež a ještě hloupější zloděj

Určitě už jste někdy slyšeli o zloději, který se sám udal, nějakým hloupým způsobem. V dnešním článku vám přineseme rovnou žebříček těch nejabsurdnějších loupeží a zlodějů, které byly kdy spáchány pod sluncem. Doufám, že se pobavíte, protože nad některými krádežemi vám bude rozum stát.zlodej

Třetí místo si jistě zaslouží příběh zloděje z Anglie, který se rozhodl, že vykrade místní supermarket. Detailně promyšlený plán šel uskutečnit a tak přijel s nákupním košíkem k pokladně a položil na pás 10 librovou bankovku. V momentě kdy pokladní otevřela kasu, zloděj šáhl do pokladny a rychle utekl pryč z místa činu. Hrůzný zážitek následoval pro zloděje hned pár minut poté, co si přepočítal hodnotu lupu. Zjistil totiž, že si odnesl pouhých 4,45 liber. Nejenže tedy nic neukradl, ale ještě nechal prodavačce 5,55 liber za námahu.

Na druhém místě skončil zlodějský gang, který se postaral o to, aby nikdo neukradl jejich kořist. Gang se chystal vykrást kancelář ve vodním centru a tak ukradli loď a pomocí vodních lyží, které použili jako pádla, se dostali až ke kancelářím. Jakmile byli u sejfu, vytáhli potřebné nástroje k otevření sejfu. V domnění, že se jedná o řezné nástroje, se začali dobývat do trezoru. Pochvíli došlo zlodějům, že se nejedná o řezné nástroje, ale o svářecí vybavení. Gang ihned zmizel z místa činu a nechal po sobě skvěle zapečetěný trezor. Druhý den ráno zaměstnancům trvalo přes dvě hodiny, než se dostali do trezoru. K otevření museli použít dláto a kladivo.

První místo obsadil Charles Taylor, který byl obžalován z krádeže bot v hodnotě dvou tisíc korun. Když se po třech měsících dostavil k soudu, kde mělo přijít celé rozuzlení případu, asi nikdo netušil, že nastane tak zásadní zvrat. Charles totiž dorazil k soudu v těch botách, které ukradl a aby toho nebylo málo, ještě si drze položil na stůl nohy a dal je tak na odiv celé soudní síni. Soudce celou situaci komentoval slovy, že netušil, jak by někdo mohl být tak hloupí a sám se udat.

Možná je některý příběh pro vás více směšný než druhý, ale v jednom se shodneme určitě. Jedná se o ty nejvíce vtipné a stupidní krádeže, jaké se kdy uskutečnily.