Ideální oplocení s atraktivním vzhledem

Stále více jsou k vidění betonové ploty, které již dávno nejsou fádními šedivými zdmi, jak jsme je znali pouze z průmyslových areálů či nápravných zařízení. Současné betonové ploty jsou naopak velice atraktivním doplňkem rodinných domů či jiných nemovitostí.

Zdobí je ovšem nejen elegantní vzhled, ale celá řada výhod, kterými jim nemohou konkurovat žádné jiné ploty.

Stavba betonového plotu

Samotné postavení betonového plotu patří mezi mnoho výhod. Je to totiž nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak oplotit pozemek. Dokonce můžete mít plot ještě dříve, než začnete stavět rodinný dům. Ovšem i v případě, že již bydlíte, si můžete snadno pořídit toto ideální oplocení. Jeho stavbu zvládnou pouze dvě osoby. Nejprve je třeba vytýčit hranice pozemku a v pravidelných vzdálenostech ukotvit betonové sloupky do hloubky 60 cm. Sloupky musí být od sebe vždy po dvou metrech, jelikož tuto délku mají desky, které se zasouvají do drážek sloupků. Pro snažší postup je dobré použít dvoumetrovou lať nebo prkno, kterým změříme přesnost vzdálenosti sloupků a předejdeme tak případným potížím. Sloupky je totiž vhodné co nejlépe ukotvit zeminou, štěrkem, ale ideálně zabetonováním.

Další výhody

Betonovým plot je zárukou bezpečnosti a dokonalého soukromí. Výška 2-2,5 metru je dostatečnou prevencí před zloději a díky betonové zdi vás nebudou okukovat zvědaví sousedé nebo kolemjdoucí. Další nespornou přeností betonového plotu je odhlučnění, což ocení zvláště majitelé nemovitosti, která je sousedí s rušnou ulicí nebo železniční tratí. Ovšem největší výhoda spočívá v tom, že o betonový plot se nemusíte po celou dobu jeho životnosti vůbec starat. K tomu je třeba podotknout, že životnost betonových plotů se měří na desítky let. Pokud by došlo k poškození některé desky například v důsledku autohavárie na druhé straně plotu, jednoduše poškozený panel vysunete a nahradíte novým.

Parametry

Srdce betonového plotu tvoří svařovaná výztuž z betonářské oceli. Používaný beton je výhradně certifikovaný a je plně mrazuvzdorný. Díky této technologii a kvalitě materiálu jsou betonové ploty pevné a tvrdé, ale zároveň i velice pružné, což je důležitým předpokladem při zasouvání desek mezi sloupky, neboť nehrozí jejich rozlomení.