Inovovaný X-Max 400 se ukázal světu!

Pokud sledujete svět motorek nebo pokud máte jednu doma, pak vám neunikají ani žádné novinky či inovace z tohoto světa. Neunikla vám rozhodně ani inovovaný model značky Yamaha – model X-Max 400 – který se nedávno ukázal světu. X-Max 400 je rozhodně jeden z největších modelů „Max“ skútrů, které Yamaha nabízí. Tematicky navazuje na klasické skútry T-Max, ovšem nyní nastal čas na řadu změn, které vás rozhodně mile překvapí.

Jaké jsou změny na modelu X-Max 400?

Největší změny se asi týkají vnějšího kabátu. X-Max 400 aktuálně zdědil něco málo po předešlém modelu X-Max 300. Zdědil po něm konkrétně dvoubarevnou kapotáž, která má zamračené světlomety. Také je změna v zadním a předním osvětlení, které je nyní obstaráváno LED diodami. Samozřejmě nechybí prostorové sedlo, které je krásně kontrastně prošívané.

Co se týče vnější stavby, tak je nový inovovaný model sice lehčí (zhubl konkrétně pět kilo), ale je schopen pojmout mnohem víc nákladu. Prostor pod sedadlem je schopný pojmout dokonce dvě integrální přilby.

A co ovládání?

Co se týče ovládání na tomto inovovaném stroji, pak se dočkáme lepší teleskopické přední vidlice motocyklového typu. Výlety budou mnohem příjemnější na této motorce, protože vzadu je odpružení, které se optimalizuje na delší cestování. Řídítka se nastavují do dvou poloh, stejně jako větný štít.

Co se však nezměnilo, je výfuková koncovka, která se nezměnila od předchozího modelu, kdy se v zadní části zvětšovala. Tohoto nepříjemného zvětšování se bohužel dočkáte i u tohoto modelu. Jenže ani tento problém nemusí být neřešitelný, stačí jenom vyměnit ji za nějaký jinak laděný Akrapovič.

A co dál nás může překvapit?

Ve výbavě nechybí samozřejmě ani systémy ABS, dále také kontroly trakce, přístrojový štít s LCD displejem nebo třeba systém bezklíčového zapalování. Co se týče pohonu, stále se o něj stará jednoválec, který má objem zhruba 395 ccm.