Jak začít s rekonstrukcí bytu?

S postupem času se mnoho lidí rozhodne pro rekonstrukci vlastního bytu. Jak při takové rekonstrukci začít a postupovat dál?

Jak postupovat při rekonstrukci bytu

Samotná rekonstrukce bytu začíná tím, že zavoláte, nebo vyplníte kontaktní formulář. Na ten vám do dvaceti čtyř hodin odpovíme a domluvíme si společně osobní schůzku. Dalším krokem je tedy osobní schůzka přímo v bytě, který má projít rekonstrukcí. Poté se společně vyberou materiály, které jsou vhodné pro váš prostor. Tento krok není dobré podceňovat, protože ne každý materiál sedí a ladí různým druhům prostoru.

Po výběru materiálu pro rekonstrukce bytu se zpracovává cenová nabídka. Z této kalkulace bude patrné, kolik dáte za každou položku. Kolik za materiál, kolik za režii, kolik za samotnou práci. Poté se podepíše smlouva o dílo. Smlouva o dílo v případě rekonstrukce bytu obsahuje kromě rozpočtu také termín předání. V běžných případech tento termín téměř nikdy nepřekračujeme.

Pokud je rekonstrukce bytu dobře provedená, může ušetřit také náklady na vytápění. Pouhou výměnou oken lze ušetřit až kolem čtyřiceti procent nákladů, které na samotné vytápění vynaložíte. Každému projektu v průběhu rekonstrukce bytu je také přidělen vedoucí, který na všechny práce dohlíží a informuje o jejich vývoji.

Dobré sousedské vztahy jsou neméně důležité. Je proto potřeba rekonstrukce bytu provádět v době, kdy většina lidí pracuje. Společné prostory, které sdílíte se svými sousedy, vždy zanechávají naši řemeslníci po rekonstrukci čisté a uklizené.