Jarní příprava zahrady může pomalu odstartovat. S čím začít nejdříve?

Jaro už pomalu vystrkuje své růžky a zvyšující se teploty lákají mnoho zahrádkářů ven. S čím však na zahradě začít? Jak se na jarní úpravu zahrady vybavit a na co byste neměli zapomenout?

Příprava

Ještě než jaro zcela vypukne, měli byste se na toto období připravit. Promyslete si, jakou zahradní techniku budete potřebovat, jaké nářadí si musíte pořídit a co budete letos na zahradě realizovat.

Začít můžete právě přípravou zahradní techniky a pořízením nezbytného nářadí. S tím vám pomůže pestrá nabídka nářadí značky blackanddecker. Přípravu si zaslouží motorové pily i křovinořezy, které budete potřebovat nejdříve. Zkontrolujte vzduchové, palivové a olejové filtry, také hladinu oleje a zapalovací svíčku.

Prořez stromů

Hned na počátku jara můžete začít s prořezem stromů, který se provádí od konce února do konce března. Stříhání větví je nutné provádět nejpozději do prvního rašení pupenů. Nutný je prořez především stromů ovocných, jelikož právě kvalitní prořezání má vliv na vaši budoucí úrodu i dobrou kondici stromů. Se starými větvemi se zbavujete i potencionálních zárodků nemocí a strom se omladí.

Úprava trávníku

Je-li vaší chloubou perfektně upravený trávník, měli byste se pustit i do jeho údržby. Pusťte se do jeho čištění od listí, větví a suché trávy. S úklidem celé zahrady vám pomohou elektrické zahradní vysavače a fukary od značky blackdecker, se kterými budete mít zahradu uklizenou raz dva. Po vyčištění trávníku můžete provést také prořez trávníků vertikutátor, který trávník provzdušní a zbaví ho nežádoucího mechu, popřípadě zbytků staré trávy.

Výsadba

Kromě stromů a trávníku byste se měli věnovat také přípravě půdy pro výsadbu. Pokud jste půdu zryli již na podzim, po zimě ji pohnojte minerálními hnojivy a pusťte se do jejího kypření.