Je mnoho důvodů, proč pít bylinkové čaje

Bylinné čaje jsou jednou z nejzdravějších věcí, které můžete pít. Vitamíny, minerály a antioxidanty, které se nacházejí v mnoha bylinách, prokázaly mnoho krátkodobých a dlouhodobých zdravotních výhod. Tyto čaje mohou být skvělou alternativou k vašim každodenním sladkým a kofeinovým nápojům a přitom vám dodají skvělou chuť a přirozenou podporu pro váš den.

Co je bylinkový čaj?

Přes název „čaj“ se bylinné čaje ve skutečnosti nevyrábějí z čajovníku. Místo toho se vyrábějí máčením bylin, květin nebo kořenů. Původ bylinného čaje sahá až do starověkého Egypta a starověké Číny, který se po tisíce let používá pro svou skvělou chuť a léčivé vlastnosti. Existují stovky různých bylinných čajů, které můžete pít, a to vše s různou chutí a výhodami. Tyto výhody se mohou pohybovat od léčení nachlazení, velmi účinný je beskydský čaj průduškový 50g, po úlevu od stresu až po vlastnosti proti stárnutí. Na rozdíl od jiných čajů, bylinné čaje neobsahují žádný kofein.

Zdravé přínosy bylinného čaje

Pomáhá v boji s nachlazením

Bylinné čaje jsou skvělé pro léčbu nachlazení. Bylina z lípy je jedním z nejlepších pro boj proti nachlazení, protože má vlastnosti, které čistí nosní průchody a zastavují těžký kašel. Může také snížit příznaky astmatu.

Zlepšují trávení

Bylinkové čaje pomáhají s odbouráváním tuků a urychluje vyprazdňování žaludku. Mohou tak omezit příznaky trávení, nadýmání a zvracení. Některé z nejlepších čajů pro tyto příznaky jsou pampeliška, heřmánek, skořice, máta peprná a zázvorový čaj.

Zlepšují imunitní systém

Antioxidanty a vitamíny nalezené v bylinných čajích jsou skvělé pro pomoc v boji proti nemocem a infekcím. Mohou chránit před oxidačním stresem a snížit riziko chronických onemocnění. Některé z nejlepších bylinných čajů pro posílení imunitního systému jsou echinacea, zázvor a kořenový čaj z lékořice. Ve objevíte na webu milota.cz.