Je offshore podnikání legální?

Pokud se rozhodnete podnikat tzv. offshore a dodržíte příslušná pravidla a především zákony země, která nabízí menší daňové zatížení, je vše v pořádku. Abyste se vyhnuli jakýmkoliv problémům, je nejlepší svěřit založení offshore společnosti profesionálům, kteří mají nejen bohaté zkušenosti, ale také respektují příslušné zákony.

Co je offshore společnost?

Podnikání formou offshore je stejné jako jakékoliv jiné podnikání. Od ostatních forem se liší pouze v jediném, a sice, že se při něm využívá jurisdikce třetích (offshore) zemí. Tyto země bývají označovány jako daňové ráje, protože nabízejí menší daňové zatížení podnikatelům zejména z vyspělých států, kde bývá výše daní mnohdy příliš vysoká, takže podnikatelský růst spíše brzdí. Tyto třetí země si kladou podmínku, že podnikatelé musí dál podnikat ve svých vlastních zemích, ovšem v „daňovém ráji“ budou investovat a přinášet sem svůj kapitál. Tímto způsobem pak významně pomáhají ekonomice v dané zemi. Kromě nižších daní mohou využívat i dalších výhod, například ochrany majetku nebo anonymity vlastnictví.

Jak lze offshore společnost založit?

Složitostí předpisů a úskalím úřadů Vás nejlépe provede firma Winston Wolfe & Co., která je registračním agentem licencovaným přímo vládou Spojených arabských emirátů. Sídlo této společnosti je v Dubaji, kde si její pracovníci vytvořili mnoho užitečných kontaktů s místními vládními i nevládními úřady, bankami a jinými institucemi. Proto je pro ně mnohem jednodušší vytipovat zemi, kde je pro daný druh podnikání nejlepší daňová optimalizace a zde otevřít bankovní účty. Těmito „ráji“ jsou vedle Spojených arabských emirátů například Seychely, Belize, Hong Kong, Britské panenské ostrovy, Marchallovy ostrovy, Mauricius, ale také USA, Velká Británie nebo Švýcarsko.

V čem spočívá smysl činnosti Winston Wolfe & Co

Hlavním cílem je nalezení nejvhodnější cesty k úspěšnému podnikání v zahraničí a ideální země pro založení offshore společnosti. Pracovníci firmy Winston Wolfe & Co dovedou díky bohatým zkušenostem přesně odhadnout Vaše potřeby a záměry a podle toho najít konkrétní řešení. Naleznou daňovou úlevu prakticky na míru a poskytnou i nezbytný administrativní servis.