Když je hacker šikovný, aneb uniklé fotky celebrit

Pokud jste tuto zprávu ještě nezachytili, můžete to vysvětlit snad jen tím, že jste byli na polární expedici, kde jste neměli přístup k internetu, ani žádným jiným médiím. Mluví se o tom totiž úplně všude a všichni to již také viděli. Řeč je o uniklých fotografiích celebrit, které se podařilo hackerovi dostat z jejich cloudů.

Zajisté vás zajímá, jakých že to hereček se celá tato událost týká. Mezi ta nejslavnější jména patří Jenifer Lawrence, tedy kráska z filmu Hunger Games nebo X-menů, dále Kaley Cuocco z Teorie velkého třesku, nebo Kate Upton, která patří mezi neobdařenější krásky planety. Všechny tyto dámy a mnoho dalších, celkově unikly fotky asi sto celebrit, jsou na snímcích zachyceny jen velmi spoře oděny, nebo úplně nahé, v nejrůznějších polohách.

Jedná se o velmi násilné nabourání do soukromí těchto hvězd, ale i jejich partnerů, od kterých byly fotky nejčastěji získávány.
Ty největší hvězdy této aféry již pravost snímků potvrdili a hodlají se soudit s oním hackerem, který fotografie získal. To se mu povedlo nabouráním se do služby iCloud od společnosti Apple, kam se ukládají fotky pořízené mobilními telefony od Applu. Zajímavá je reakce mnoha uživatelů této služby, kteří si okamžitě po provalení tohoto skandálu začali své soukromé a intimní fotky z uložiště mazat.

A kdo je oním šikovným hackerem? Tato věc zatím zůstává neznámá. Mnohé indicie však zatím nasvědčují tomu, že se jedná teprve o patnáctiletého chlapce. Avšak to jsou jen dohady, které nemusí být vůbec založeny na pravdě. Co je však holý fakt, je to, že by se onen hacker měl modlit, aby na něj úřady nepřišli. O věc se totiž začala zajímat i FBI. Již v minulosti se totiž stalo, že se hacker naboural do uložišť Scarlett Johansson a zveřejnil její nahé fotky. Úřady ho vypátrali a tento pán dostal vězení deseti let.
Na závěr vám tedy můžeme jen poradit, abyste si dobře rozmysleli, jaké fotky budete pořizovat a co na nich ukážete. Nikdy totiž nemáte jistotu, kdo všechno má k vašim uložištím přístup a kdo si tak tyto snímky může prohlédnout a dále je šířit.