Kontejnery již dávno nejsou spojovány pouze s odpadky!

Samozřejmě – když se řekne kontejner, všem se okamžitě vybaví odpadky. Věděli jste ale, že takový kontejner má spoustu dalšího využití? Nechte se překvapit, co všechno je z takového kontejneru možno realizovat. Spousta lidí v dnešní době používá kontejnery k jiným účelům, než k jakým byly prvotně zkonstruovány – a to nejenom z finančních důvodů, ale nejčastěji také kvůli jeho ekologickému využití. Překvapí tento trend i vás?

Kontejnerové domy

Ano, je to opravdu tak – i z vyřazeného lodního kontejneru je možno postavit stylový a plně funkční dům. Trend kontejnerových domů vznikl již před několika lety a postupem času se stal velice oblíbeným. Nejčastějším důvodem je hlavně jejich ekologičnost a neokoukanost. Ekologické jsou hlavně z toho důvodu, že se většinou jedná o lodní kontejnery, jež jsou vyřazeny a bez dalšího použití by brzo zrezavěly.

Tyto domy mají sice jedno omezení – a to jsou rozměry kontejneru, nicméně pokud se poskládá několik kontejnerů k sobě, dokážete postavit i hodně zajímavou a velkou stavbu. Samozřejmě pro tento projekt byste měli najmout architekta, který vám vše profesionálně navrhne.

Je libo garáž?

Pokud je pro vás bydlení v kontejneru příliš nadčasovou záležitostí, zkuste například garáž. Tento způsob volí lidé dík jeho praktickému využití, a hlavně také z finančního důvodu. Zapomeňte na klasické garáže a vsaďte na sanitární kontejnery. Takový má ve svém čele vrata, kterými auto jednoduše vjede a také jej ochrání před nepříjemným počasím.

Uložte si všechno nářadí

Skladové kontejnery jsou hlavně praktickou záležitostí – nevíte, kam uskladnit sekačku, kolo či nářadí? Dejte je prostě do kontejneru. Stačí si na svou zahradu jeden takový kontejner instalovat a vznikne vám tak ihned skladovací místo, které můžete využít na vše, co vás jenom napadne.