Litá kola a zima – lze je bez problémů používat?

Chcete svůj automobil vyšperkovat a dodat mu na kráse? Nebo jednoduše jej jen odlišit od všech, které jsou na trhu? Poznat své auto už jen od pohledu? Líbí se vám, když se za vaším autem otáčí obdivné pohledy lidí? To všechno umí zajistit nejen kvalitní vůz, o který budete pečovat, ale například také moderní a krásná hliníková kola. Na trhu však nenajdete taková kola, která by byla přímo určená pro zimní používání. Znamená to tedy, že během těchto měsíců se designových a moderních kol musíte vzdát? Dají se používat i v zimě, a pokud ano, jak na to?

Alu kola a zimní období

Jak to bude v zimních měsících? Musíte se opravdu těchto kol vzdát? To, zda jsou kola vhodná pro zimní období nebo ne můžete rozklíčovat. A to podle kvality a tloušťky bezbarvého laku. Trh s koly se neustále mění a už dnes se vyrábí kola kvalitní, tedy i taková, která můžete během zimních měsíců s klidem používat. Dokonce už někteří výrobci u svých kol uvádějí, že je možno používat také v zimním období. Litá kola však mohou mít jednu nevýhodu a to větší otvory v discích. To v létě vítáte, ale v zimě to je spíš na obtíž.

Pozor na poškození

Větší otvory totiž mohou během zimních měsíců být znečištěny a tím pádem se brzdy zanáší nečistotami jako bahno, sníh, sůl, kamínky a další a další. A to může mít neblahý vliv na jejich práci a účinnost. Proto je nutno v těchto měsících kola pravidelně čistit a kontrolovat. Čištění může probíhat za pomoci proudu vody nebo třeba jemným kartáčem, podle potřeby a míry znečištění. Dále je dobré kontrolovat stav kol a případné poškození nebo problém odstranit a ošetřit bezbarvým lakem. Povrch kol je možno čistit speciálními přípravky pro litá kola. A vám už nebude nic bránit v používání hliníkových kol během zimních měsíců.