Makarská riviéra, to je dovolená přesně podle Vašich představ

Vydejte se na Makarskou riviéru, která patří k nejnavštěvovanějšímu turistickému středisku v chorvatské Dalmácii. Učaruje Vás svou průzračnou hladinou moře a krásnými oblázkovými plážemi, ke kterým do těsné blízkosti sahají husté borové lesy, kde si po koupání můžete v jejich stínu odpočinout. Hlavním centrem Makarské riviéry je její stejnojmenné město Makarská, které nabízí krásné dlouhé promenády poseté malými kavárnami, bary či restauracemi, kde můžete ochutnat místní speciality.

Najdete zde také přístavy, odkud se můžete vydat lodí na výlet. Makarská riviéra slibuje krásné slunečné počasí téměř během celého roku.

Chorvatsko, to není jen koupání

Především v létě se stává město Makarská velmi rušným a vyhledávaným centrem mnoha turistů. Přispívají tomu zejména diskokluby, které jsou zde opravdu na každém rohu. Makarská riviéra nabízí také řadu kulturních akcí, jako je festival Makarské léto či Letní karneval. Slavnosti jsou doprovázeny dobrou hudbou, soutěžemi a ochutnávkami různých místních specialit.

Ovšem pokud spíše vyhledáváte klid a relaxaci, i zde si určitě přijdete na své. Makarská riviéra je totiž významným lázeňským střediskem, kde se léčí lidé s dýchacími potížemi či nemocemi pohybového ústrojí. Pokud Vás zajímají krásy, které se ukrývají v mořích, určitě si udělejte výlet do muzea mušlí. Uvidíte zde tisíce exponátů jak z Jaderského moře, tak i z jiných koutů světa. Chybu neuděláte, ani když se vydáte prozkoumávat okolní přírodu. Mezi nejlákavější místa patří určitě pohoří Biokovo, které se rozléhá nad celým Makarským přímořím a je možné se zde pohodlně dostat autem. Dalším skvělým tipem na výlet jsou Bačinská jezera, která se sice nachází poměrně daleko od města Makarská, ale jako přírodní rezervace slibují nádhernou podívanou s neopakovatelným zážitkem.

I přes skutečnost, že krásnou dovolenou zaručuje vysoký počet okolních chorvatských ostrůvků, čeští turisté na Makarskou riviéru nedají dopustit a každým rokem se zde neustále vracejí.

Řešíte, kde se ubytovat? Už nemusíte

Skvělou volbou pro Vaše ubytování je Vila Neda, odkud to budete mít jen kousek do centra Makarské. Dalším skvělým tipem, kde se ubytovat, je Hotel Biokovka, který se nachází pouhých 50 m od pláže, takže budete mít moře opravdu na dosah ruky. O pomoc se zařizováním ubytování se obraťte na CK RYWAL, která se na tyto pobyty specializuje a ráda Vám se vším pomůže.