Nebezpečná zvířata

Určitě jste se šli někdy v životě projít do lesa. Přemýšleli jste nad tím na jaká zvířata, během procházky můžete potkat? Na našem území takových zvířat, která by vás ohrozila na životě, moc není, ale pokud chodíte na romantické procházky v přírodě i během dovolené, máme tu pár tipů na jaké potvory si dát během vašeho pobytu pozor.

I malý kašpárek umí udělat velké divadlo. V tomhle případě to platí dvojnásob. Štír, i když na to nevypadá, patří mezi jedny z nejnebezpečnějších živočichů naší planety. Celkem je 1750 druhů štírů a za rok usmrtí přes 5000 lidí. štírKromě toho, že je to smrtící zabiják, je i skvěle uzpůsobený k přežití. Svoji tělesnou konstrukci si drží již přes 400 milionů let a kromě toho dokáže přežit i rok bez pravidelného přísunu potravy. Dávejte si pozor tedy na to, kam šlapete.

Had se svým počtem obětí obsadil druhé místo. Ročně totiž přijde díky hadovi o život přes 150 000 lidí. Většina lidí si je vědoma jak jsou hadi nebezpeční ať už škrtiči, kteří svojí oběť udusí nebo jedovatí hadi, kteří pomocí kousnutí přenesou do těla oběti jed. Na co si dát u hadů pozor je jejich velikost.hadi V jejich případě, totiž neplatí, že to co je malé, je hezké. V naší přírodě, žije jediný jedovatý had a to zmije obecná, která zdravého člověka neohrožuje svým kousnutím přímo na životě.

Jeden ze živočichů, kterého během parného léta potkáte, ale přesto by vás nenapadlo, že vás může ohrozit na životě. Nejnebezpečnější zvíře na světě je totiž komár. Většina lidí si představí pouze rudý bolák, který vznikne po kousnutí komárem, ale přesto tenhle drobeček ročně připraví o život 2,5 milionů lidí.komáři Příčina úmrtí není samotné kousnutí, ale přenos nemocí během kousnutí. Komár za rok nakazí přes 7 milionů lidí malárií a dalšími nemoci. Dávejte si tedy pozor na tohoto „tichého“ zabijáka.

Tohle je jen krátký seznam nebezpečných živočichů a u nás kromě zmije, vás může ohrozit tak rozzuřený kanec nebo bachyně s mláďaty. Přesto si dávejte pozor na to kam šlapete.