Nejkrásnější a nejzajímavější místa v USA 2. díl

V druhém pokračování cestování po USA navštívíme slavný nejznámější les světa s tisíciletými stromy, které se ční do výše téměř sta metrů. Dále lze shlédnout největší jablko na světě, New York, a také slavný Lincolnův monument.

Národní park Sequoia

Na jižní straně King´s Canyon sousedí světoznámí Národní park Sequoia v Sierra Nevadě. Jak již jméno napovídá, je tento park známý díky vysokým sekvojím, které jsou chráněné a dříve byly bezohledně kácené.

sekvoje

 Největší ze všech chráněných stromů nese jméno „generál Sherman“, v průměru má jedenáct metrů a dosahuje úctyhodné výšky 84 metrů. Odhadovaný věk tohoto stromového obra je na více než 3000 let. V této oblasti se pak nachází největší hora USA mimo Aljašku takzvaná Mount Whitney (4419metrů).

V minulém století roku 1978 se v přírodní rezervaci nacházelo hornické městečko Mineral King, jemuž po ukončení nevýnosné těžby hrozil zánik. Hornický skanzen je nedílnou součástí parku.

 

New York

Přezdívané také jako „Velké Jablko“ je nejlidnatějším městem USA a jeho metropolitní oblast je nejlidnatější na světě.

New York

Město bylo založeno roku 1625 Nizozemci a od roku 1790 je největším městě USA. New York byl také jako první americké město po přijetí Ústavy. V dnešní době patří New York mezi nejvlivnější města světa díky ekonomice, módě, umění, zábavy a celosvětový vliv medií je také nedílnou součástí života v New Yorku. Nachází se zde hlavní sídlo Organizace spojených národů.

Samotné město se pak dělí celkem na pět čtvrtí: Bronx, Manhattan, Queens, Brooklyn a State Island.

Lincolnův památník

Lincolnův památník se nachází ve Washingtonu D.C. . Byl postaven jako hold člověku, který zastával ctnost, toleranci a čestnost. Už po dvou letech po jeho zesnutí v roce 1865 se začala šířit myšlenka o vystavení památníku na jeho počest.

Lincolnův památník

 Základní kámen byl položen až v roce 1915 a stavba byla slavnostně otevřena 30. května 1922. Na stavbě se podílel architekt Henry Bacon.

Stavba památníku se nechala inspirovat podle řeckého chrámu na motivy Parthenona. Obdélníkovou budovu obepíná 38 velkých pilířů z bílého mramoru. Na výšku mají 13,5 metru a průměr je 2,26 metru. Strop v hlavní místnosti dosahá na výšku 28 metrů, kde se pyšně vystavuje presidentova socha, ta je vysoká necelých šest metrů a postavil ji Daniel Chester French. Nad prezidentovou hlavou je nápis: „V tomto chrámu stejně jako v srdcích oněch lidí, pro které prezident uchoval Unii, uchováme navždy památku na Abrahama Lincolna“.