Nejkrásnější žena světa pro rok 2014

1Časopis People každý rok vyhlašuje anketu, ve které odborná porota vybírá nejkrásnější ženy planety pro daný rok. Vybíráno je ze světově známých tváří, nejčastěji pak hereček a modelek. My známe vítězky letošního ročníku a je se opravdu na co dívat.

Za vůbec nejkrásnější ženu světa zvolil People nový holywoodský objev, Lupitu Nyong’oovou. Která debutovala ve filmu 12 let v řetězech, za který také získala to nejprestižnější filmové ocenění, tedy Oscara. Jedenatřicetiletá Lupita se nyní stala i tváří kosmetické značky Lancôme Paris. Oznámení amerického magazínu jí podle její slov velmi potěšilo a poctilo. Jako malé děvče si o sobě nemyslela, že bude hezká. Za ideál krásy vždy považovala ženy se světlou pletí a rovnými vlasy. Matka jí však vždy říkala, že krásnou je. Lupita jí nakonec uvěřila a možná díky získanému sebevědomí se tato Mexičanka keňského původu dokázala dostat do povědomí celého světa.

2Lupita studovala divadelní fakultu Yaleu. Pro celý svět byla do nedávna neznámou osobou. Vše se však změnilo s rolí dívky Patsy, která je jako otrokyně týrána svým pánem ve filmu 12 let v řetězech.

Lupita se narodila v Mexiku, díky čemuž má španělské křestní jméno. Důvodem narození v Mexiku bylo otcovo působení na universitě, kde přednášel politologii. Své mládí však strávila v Keni, kde vyrůstala jako druhé ze šesti dětí. Herecká kariéra jí dlouho nelákala. Vše se však změnilo s jejím působením na pozici asistentky produkčního dramatu Nepohodlný.

Na druhé příčce se za Lupitou umístila Keri Russellová, které je 38 let. Na třetím místě se umístila 33 letá Jenna Dewanová-Tattumová.

Nyní je už jen na vás, aby jste posoudili zda byste s verdiktem poroty souhlasili, nebo byste zvolili jiné ženy, které můžeme potkat v televizi či na filmových plátnech. Bezesporu se však shodneme na tom, že se jedná o ženy velmi krásné.