Nejpopulárnější Error číslo 404

Vlastníte nějaké internetové stránky? V případě, že ano, tak by bylo vhodné se zamyslet, zda dostatečně upoutávají pozornost uživatelů. Téměř všichni si vytváříme internetové stránky podle představy, která se líbí nám, nikoliv ostatním uživatelům. Jste na tom stejně?

Pokud ano, tak jste pravděpodobně znejistili a přemýšlíte, jak moc by mohl být váš názor na váš web zaujatý. Pokud jste se zeptali svých známých, jestli se jim web líbí, tak je to určitě dobré, ale pouze dobré, jelikož i kamarádi mohou lhát.

titleists-404

K tomu, abyste udělali stránky opravdu dobré, tak by jim určitě neměla chybět šťáva a měly by být propracované do každého detailu. Nejlepší postup zvolí uživatelé, kteří po vytvoření stránek na ně umístí anketu, která prozkoumá, jestli je názor uživatelů či nikoliv. Stejně dobré je umístit web do diskuzí a zkrátka se zeptat na názor uživatelů.

south-park--404

Velmi zajímavý nápad prolétl před několika lety Američanovi Tristanu Walkerovi. Ten se rozhodl, že udělá průzkum a zjistí, které stránky mají nejlepší motiv pro chybu 404. Error 404 se standardně zobrazuje, pokud zadáte špatnou adresu stránku nebo pokud je nějaká stránka na webu neaktivní. Ku podivu mu přišlo mnoho tipů a ukázek, jak vypadají tyto stránky na různých webech.

pac-man-404

Vždy vítězilo především vtipné provedení. Pokud se stránka nezobrazí, tak je uživatel obvykle vzteklý nebo minimálně nervózní. V případě, že je stránka s chybou 404 vytvořena vtipně, tak se uživatel zasměje a zapomene na nervozitu související s nenalezenou stránkou. Mnohdy striktně formální stránky neudělají takový efekt jako stránky se zajímavým nápadem.

oh-snap-404

Vzpomeňte si například na vyhledávač Seznam a jeho psího maskota, najdete ho skoro všude. Uživatelům se natolik vtiskl do paměti, že si bez něj vyhledávání nedovedou představit.

homestar-runner-404

A co vy? Spoléháte na formální vzhled stránek, nebo také rádi volíte originální řešení? Často se stránky zviditelní právě neobvyklým vzhledem nebo zajímavým nápadem. Je to vhodné řešení především pokud se na trhu nachází mnoho jiných stránek se stejným zaměřením. Fascinujte své uživatele, ať si vaší stránku zapamatují díky něčemu speciálnímu.

github-404

Pokud vám chybí inspirace, tak níže můžete načerpat trochu pozitivní energie při prohlížení ukázky 10 vtipných stran s chybou 404. Vy ještě upozorňujete na chybu nevzhledným nápisem? Tak to rychle napravte, ať se u vás uživatelé cítí příjemně.