Nejvybranější kuchyně světa

Jaké kuchyně patří mezi skvosty, kde zaručeně dostanete ty nejlepší a nejchutnější pokrmy. Mnozí z nás budou tvrdit, že nejlepší jídlo je od maminky nebo od babičky a jistě mají pravdu, ale co dělat v případě, že babička ani maminka není po ruce. No vydat se do některých zemí, kde vaří to nejlepší jídlo pod širým nebem. Zde je krátký přehled kde hledat.

Ne každý má rád Čínskou kuchyni, přesto se o ní musíme zmínit. Čínská kuchyně patří mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější, aspoň co se zdraví a kvality potravin týká, kuchyně na světě. Většina připravovaných pokrmů, je upravena tak, aby se dali ihned konzumovat za pomoci hůlek a nemuseli jste se obtěžovat krájením či sekáním. Je to z toho důvodu, že v dřívějších dobách se vidlička a nůž považovali za zbraně, proto se setkáme jen se dřevěnými hůlkami.chinese

Když Zdeněk Troška točil svoji komedii Slunce, Seno, Erotika, jistě si byl vědom toho, že se nachází v zemi, kde vařit jídlo umí. Možná proto dal i do filmu onu scénu s mořskými plody. Italská kuchyně se může pochlubit s jednou z nejstarších kuchyní na světě vůbec. Některé recepty pocházejí již ze 4. století před našim letopočtem. Itálie je známa především těstovinami, ale v nabídce má i přes spoustu kvalitních klobás a sýru či vína.

gastronomie-paris

Nikoho jistě nepřekvapí, že na pomyslném vrcholu potravního žebříčku, se pyšně tyčí francouzská kuchyně. Světově proslulá kuchyně si nezískala své místo na výsluní až v minulých letech, ale již od dob středověku, kdy se pořádali bohaté rauty a hostiny na panském dvoře, se Francie může chlubit s jednou z nejlepších kuchyní na světě. Během let francouzští kuchaři dovedli své umění k dokonalosti a v dnešním 21. století vaří jeden skvělý pokrm za druhým. Pokud vyrazíte někdy na dovolenou do Francie tak vězte, že jen v samotném srdci Paříže, najdete na pět tisíc restaurací s tím nejlepším jídlem a vínem.