Potraviny, které vám pomohou od nemocí

Rakovina prostaty, močového měchýře, Alzheimerova choroba či „obyčejné“ plešatění jsou nemoci, které postihuje muže v každém věku. Pro všechny muže na světě, ale máme dobrou zprávou. Pokud chcete těmto nemocem předejít, musíte si předepsat ten správný jídelníček. Ty správné potraviny vám pomohou se vyhnout těmto zlým nemocem.

Rakovina prostaty je jedním z nejčastějších onemocnění mužů. Pokud si chcete prodloužit život a vyhnout se tak rakovině prostaty, měli byste na svůj jídelníček připsat ústřice a luštěniny. Ústřice na první pohled nejsou příliš lákavou pochoutkou, ale tak jako tak fungují jako účinná prevence proti rakovině prostaty. Díky vysokému obsahu zinku v ústřicích se vaše buňky preventivně obalí proti zhoubnému bujení. Podobnou prevenci můžete nalézt i v dalších mořských plodech nebo luštěninách.

Brocolis

 

Stařecká demence trpělivě čeká na správný věk, kdy může na nás zaútočit. Alzheimerova choroba je však schopna zaútočit mnohem dříve a i na velmi zdravého jedince. Riziko, že onemocníte touto neurodegenerativní nemocí, je příliš vysoké, abyste ho nechali bez povšimnutí. Prevence je přitom velmi snadná. Stačí si dát každý den alespoň hrst mandlí a riziko se sníží o šedesát sedm procent. Sílu mandlí oceníte i v jiné oblasti a tou je nabírání svalové hmoty. Porce mandlí vám pomůže posílit narůst vašich svalů a hodiny strávené ve fitku budou mnohem účinnější. Další potravinou, která vám pomůže být více odolnější proti nemocem, je brokolice. Ta vám pomůže na rakovinu močového měchýře, kterou muži trpí dvakrát více než ženy. Poslední výzkumy prokázaly, že stačí pět porcí této zeleniny za týden a šance vzniku rakoviny močového měchýře se sníží o polovinu. Stejnou službu vám prokáže i zelí či květák, ale látek ITC, které zabraňují rakovinnému bujení je tam až třicetkrát méně.