Prestashop – na čem vybudovat svůj online podnik

Vybrali jste si Prestashop jako hlavní platformu pro svůj podnik. Open-source řešení je zcela zdarma a podporuje celou řadu užitečných funkcí, včetně nepřeberného množství pluginů a šablon, které jsou zdarma či za velmi nízkou částku. Dalším důležitým bodem pro vybudování úspěšného online podniku je hostin a s tím následná podpora.

Kvalitní hosting ochrání váš online byznys

Máte vybranou platformu pro vaše online podnikání a nyní musíte vybrat i ten správný hosting, který se postará o plynulý chod celého systému. V případě online obchodu se vyžaduje od hostingu určitý stupeň kvality. Za tu si budete muset připlatit, ale ne vždy znamená vyšší cena kvalitnější služby. V nabídce služeb pro uložení systému a dat pro Prestashop si vybírejte vždy z toho, co skutečně potřebujete. Kromě standardních služeb nabízí i většina společností příplatkové služby, které můžete využít u svého podnikání a ulehčí vám start. U svého poskytovatele rozhodně požadujte garanci nebo se alespoň podívejte po informacích, které potvrzují spolehlivost poskytovaných služeb.

Velmi důležitým bodem v online podnikání je načítání vaší nabídky. Rychlost, za kterou se načtou vaše produkty či služby je klíčová. Příliš pomalé načítání vám odradí zákazníky. Váš hosting by měl být dostatečně kvalitní, aby zvládl rychle načíst 500 ale i 10 000 položek.

Kromě rychlosti a kvality služeb hledejte u hostingových firem i online podporu. Ta vám pomůže v případě potíží, které vás mohou při správě své domény a hostingu potkat. Nevyznáte se ve světě informačních technologií? Určitě oceníte rady od odborníka v online chatu nebo na zákaznické lince. Všechny tyto doplňkové služby rozlišuje kvalitní a nekvalitní poskytovatele hostingu, kteří z vaše online podnikání mohou udělat úspěšný nebo neúspěšný byznys.