Proč je důležité dlouze a pravidelně dýchat?

Jaro je konečně tady a společně s ním přichází období každoroční detoxikace. Chcete se do ní pustit i vy? V prvé řadě doporučujeme, abyste zapracovali na svém hlubokém a pravidelném dechu. Proč je pro vaše tělo důležitý?

Dech ovlivňuje naše životní funkce

Je jasné, že nikdo z nás jen tak nezapomene dýchat. Ovšem pokud se na dech opravdu zaměříte, může vám pomoct pozitivně ovlivnit některé základní životní funkce. Jen si představte situaci, kdy jste nervózní nebo ve stresu. Právě v takové chvíli dýcháte velmi povrchně a v některých situacích máte dokonce tendenci dech zcela zadržovat. Pokud jste naopak v klidu, váš dech se prodlužuje a prohlubuje. 

TIP: Rozvolňovací masáž uvolní vaše tělo i mysl a bude se vám lépe dýchat. 

Proč je pravidelný dech důležitý?

V prvé řadě zmíníme překyselení krve, které je příčinou rozvinutí nemoci u člověka. Pokud se zaměříte na pravidelný a hluboký dech, budete ze svého těla odvádět velké množství jedovatých látek a díky tomu zároveň zabráníte překyselení svého organizmu.

Hluboký dech vám zároveň pomůže z těla odvádět jedovaté látky, které by v opačném případě musely zpracovat naše játra a ledviny. Právě hlubokým dechem jim tedy významně usnadníte práci a tyto orgány se budou moct věnovat regeneraci vašeho organizmu.

Prostřednictvím plic do svého těla přivádíme energii, kterou si následně stahují a uchovávají ledviny. Čím vyrovnanější a hlubší dech máme, tím kvalitnější energii budou naše ledviny shromažďovat.

Pravidelné dýchání je v neposlední řadě důležité i pro náš mozek a myšlení. Právě díky dostatečnému množství kyslíku nám to bude lépe zapalovat a budeme se umět rychleji rozhodovat

Pro více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu navštivte web www.netradicni-medicina.cz