Proč jsou automatické kotle výhodné

Pokud jste majitel běžného kotle, určitě víte, jak je topná sezóna náročná. Nejenže utratíte spousty peněz za vytápění, ale navíc musíte přikládat minimálně každé tři hodiny. Automatické kotle nabízí fungují na podobném principu jako klasické kotle, ale jsou bezpracné, ekologické a ušetří vám spoustu peněz. Jak fungují automatické a proč jsou výhodné? Čím můžete topit?

Co nabízí automatický kotel

BIOPELAutomatický kotel nabízí pohodlné a bezpracné vytápění. Podobně jako je tomu u plynového kotle, tepelného čerpadla či solárních panelů. Stejně jako tyto zařízení, pracují i automatické kotle nezávisle. Navíc je vytápění tuhými palivy levnější než vytápění plynem.

Automatické kotle jsou tedy samostatnou a funkční jednotkou, která si poradí se zapalováním dřeva, přikládáním a vynášením paliva. Jejich provoz je navíc ekologický a ročně vyprodukují několika násobně méně splodiny, než běžné kotle na tuhá paliva.

Díky programu, který řídí celý proces topení tedy od přikládání po spalování až vynášení, dochází i k finanční úspoře. Cena za vytápění obytné jednotky tak klesne v řádu několika desítek procent. Velmi oblíbený je kotel na pelety, který je šetrný k přírodě a má nízké provozní náklady.

Topte jen doporučeným palivem

Automatické kotle UNI KPři pořízení automatického kotle dodržujte dané postupy a návody. Předejte tak ke zničení vašeho zařízení. Pokud jsou k topení doporučeny pouze pelety bez kůry, pak je nutné tyto instrukce dodržet. Většina automatických kotlů však zvládne spalovat více druhů paliva. Ve většině případech lze tedy topit pilinami, štěpkou, hoblinou, briketami a další.

Další podmínkou je rozměr paliva. Ten totiž nesmí přesáhnout více jak 3 centimetry. K topení kusového dřeva slouží jiné kotle, které mají samostatný hořák. Také se obsluhují jako klasické kotle na topení, ale mají mnohem lepší účinnost.