Proč nezapomenout při přípravě pokrmu na olivy?

Nedovedete si představit přípravu letních pokrmů bez šťavnaté zeleniny? Těstovinové či zeleninové saláty i masové pokrmy můžete ochutit olivami značky Bassta.

Proč jíst olivy?

Existuje hned několik důvodů, proč jíst právě olivy. Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu Olea europaea. Uzrávají po odkvětu bílých voňavých květů. Olivy jsou obzvlášť olejnaté. Obsahují více jak 50% oleje a téměř 40% vody. Olivy jsou součástí tradiční chutné, pestré a vyvážené kuchyně. Hojně jsou konzumovány, jak v teplé, tak studené kuchyni. Obecně se rozeznávají dvě základní podoby oliv. Zajímavostí je, že černé olivy jsou ve skutečnosti dozrálé zelené olivy patřičného druhu. Zelené olivy určené pro jídlo se češou nezralé, zatímco černé olivy musí být vždy zralejší, aby je bylo možné konzumovat. Zároveň jsou černé olivy bohatší na olej. Olivy nejsou známé jen svou specifickou chuť, ale také tím, že obsahují bohaté množství nenasycených kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin i minerálů. Jsou významným zdrojem vitamínů A a E, železa, vápníku, draslíku a hořčíku.

Kde koupit šťavnaté ovoce v konzervě?

V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno objevíte, jak zelené, tak černé olivy. Skutečnou pochoutkou, po níž se budou mlsné jazýčky jen sbíhat, jsou zelené olivy plněné ančovičkovou pastou, zelené olivy plněné paprikou i zelené olivy s celou mandlí. Portfolio společnosti BMC Brno se však neomezuje pouze na dodávání oliv, ale také prodej gastro balení ovoce. Pochutnat si tak můžete na ananasu koupených za skvělou cenu zde katalog.bmcbrno.cz/ananas/ či broskvích. Hodí se k přípravě jakéhokoliv sladkého pokrmu a pochutnáte si také na sladkém nálevu, v němž jsou naskládány.