Tajemný svět kryptoměn – co byste o nich měli vědět?

Velký svět kryptoměn skýtá mnoho tajemství. Většina z nás se s nimi již seznámila, nicméně existuje spousta lidí, kteří nemají vůbec ponětí, co to kryptoměny jsou. Doporučujeme vám si prohlédnout internetový magazín o kryptoměnách, kde se o nich dozvíte úplně všechno.

O co tedy jde?

Kryptoměny se pyšní velkým potencionálem, který neustále roste. Boom tohoto fenoménu zatím nezná hranic a kryptoměny se stávají neustále více a více oblíbenými. Jejich možnosti jsou naprosto úchvatné a hlavně nesčetné – umožňují totiž jejich uživatelům možnost převádět veškeré prostředky prakticky hned, přímo a hlavně bezpečně.

Jaké kryptoměny patří mezi nejznámější?

Bitcoin

Průkopník obchodované kryptoměny, který odstartoval novou éru globálního finančního systému. Bitcoin tvoří až 45 procent všech kryptoměn. Celkový počet butocinů je omezen na 21 milionů.

Ethereum

Tato měna se řadí v oblíbenosti hned na další místo za Bitcoin. Jedinečnost této měny se skrývá ve funkci takzvaného chytrého kontaktu (Smart contact), která výrazně snižuje náklady za transakci, a navíc zvyšuje bezpečnost. Měna je známá svou voltaitou – tedy tím, jaké má výkyvy svých hodnot.

Litecoin

Tahle měna se řadí mezi „seniory“ všech kryptoměn. Litecoin bychom mohli přirovnat k takovému „bitcoinu na steroidech“. Rychlost transakcí je v tomto případě mnohem větší a poplatky prakticky nulové, jelikož platba nepodléhá dohledu žádného centrálního orgánu.

Ripple

Tvůrci nazývají Ripple za nejpružnější a také nejrychlejší aktivum v celém světě. Rychlost zpracování transakce je prakticky okamžitá a za sekundu zvládne zpracovat až jeden tisíc transakcí. Jeho největší výhodou je perfektní stabilita měny.

IOTA

Na rozdíl od ostatních měna, IOTA pracuje s novou technologií DAG a nevyužívá klasické blockchainy. To umožní obchodování bez jakýchkoli poplatků či limitů, které by omezovaly počet transakcí za minutu.

Monero

Jedná se o soukromý, naprosto bezpečný, a hlavně nevystopovatelný systém. Veškeré obchody jsou zde zcela anonymní, což dostává Monero pomalu ale jistě do popředí všech měnových systémů.

Ponořte se do tohoto virtuálního světa – vyplatí se sledovat kurzy kryptoměn a obchodovat. Tak proč to nezkusit?