Unikátní vrtačkové čerpadlo KUBIK

Občas se stane, že potřebujeme přečerpat bazén, odčerpat sud s dešťovou vodou, zalévat zahradu nebo umýt auto, ale nemáme k dispozici vhodné čerpadlo a často ani přívod elektrické energie. V těchto případech může být neocenitelným pomocníkem vrtačkové čerpadlo. Na trhu existují celá řada levných vrtačkových čerpadel pro čerpání malých objemů čisté vody. Pouze jedno čerpadlo však má dostatečný výkon, aby bylo plnohodnotným pomocníkem v domě, na zahradě, v dílně nebo třeba na stavbě – Noria KUBIK.

Novinka na českém trhu od českého výrobce

V letošním roce představil tradiční český výrobce vřetenových čerpadel Noria novinku, která na českém trhu dosud chyběla a těžko bude ve své kategorii hledat konkurenci. Univerzální vrtačkové čerpadlo Noria KUBIK pro připojení na elektrickou nebo AKU vrtačku, případně na jiné pohony jako např. ruční, větrný, solární apod. Toto čerpadlo má řadu předností a zajímavých vlastností. Na první pohled však vyniká svým výkonem – čerpadlo dokáže vyvinout maximální tlak 8 bar, má maximální výtlak 80 metrů, dokáže čerpat až 24 l vody za minutu a je schopné nasát vodu z hloubky až z 8 m. Díky těmto parametrům a možnosti připojení na alternativní pohon je univerzálním pomocníkem pro celou řadu aplikací.

Univerzální pomocník pro dům, zahradu i dílnu

Čerpadlo je možné využít pro čerpání vody ze studní, sudů a nádrží, pro odvodňování zatopených prostor, lze z něj sestavit domácí vodárnu pro automatické zásobování vodou, díky velkému tlaku je vhodné pro zalévání zahrady, mytí auta, oplach nebo čištění nástrojů a ploch s využitím vlastního zdroje vody.

Vzhledem k použité technologii dokáže čerpat i mírně znečištěné kapaliny, takže může být použito pro odčerpávání jímek a odpadních vod, zatopených výkopů nebo drenáží, čerpání postřiků, barev nebo nafty. Díky vysokému maximálnímu tlaku je často používáno pro tlakování topných soustav, potrubí nebo zásobních nádrží. A to všechno za použití běžné nebo AKU vrtačky a vlastního zdroje vody např. z nádrže.

Kvalita a spolehlivost

Vrtačkové čerpadlo KUBIK je jednovřetenové čerpadlo, které je vyrobeno z nerezové oceli, má robustní konstrukci, takže po připojení vrtačky kompaktní nástroj. Hřídel je utěsněna kvalitní mechanickou ucpávkou a dimenze sacího (G 1“) a výtlačného závitu (G 3/4“) je vhodná pro všechny běžně dostupné hadicové přípojky, takže k čerpadlu je možné připojit postřikovač nebo zahradní hadici. Čerpadlo je určeno pro čerpání čistých až mírně znečištěných kapalin a poradí si i s lehkými kaly. Nesmí však čerpat kapaliny s abrazivními látkami jako je písek, které by (stejně jako u ostatních čerpadel) způsobily rychlé opotřebení hydraulické části. V případě poškození je však možné snadno vyměnit vřeteno a čerpadlo můžeme dále používat se stejným výkonem.

Univerzální použití, technické vlastnosti a kvalita zpracování činí z čerpadla KUBIK neocenitelného pomocníka pro dům, zahradu, dílnu, stavbu a řadu dalších oblastí použití. „Vřetenové čerpadlo KUBIK se u nás krátce po uvedení na trh stalo bestsellerem ve své kategorii. Tím více nás těší, že se jedná o kvalitní, ryze český produkt, který potvrzuje rčení o zlatých českých ručičkách“ uvedl Jiří Giba, vedoucí prodeje specializované prodejny a e-shopu čerpadel ČerpadlaBezStarostí.cz. Doufejme, že i v budoucnu bude v Čechách vznikat více podobných inovativních produktů a v těžké konkurenci asijských výrobců si česká čerpadlářská tradice udrží svou silnou pozici.

https://www.youtube.com/watch?v=6pt2uyALLjM&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=qkgdUlUqRNA&feature=youtu.be