Vína a různé pochoutky

V Čechách a na Moravě se lidé v nadsázce obvykle dělí na pivaře a vinaře. Nikdo nedá za svůj mok dopustit, ovšem vinařům je třeba přiznat, že víno je přírodním nápojem, který má význam i ze zdravotního hlediska. Zejména moravská vína mají dlouholetou tradici a svou kvalitou se mohou směle poměřovat i se zahraničními víny.

Fajnová vína

Chcete-li si dopřát s rodinou či přáteli skutečně fajnové víno, vyberte si z bohaté nabídky e-shopu Mlejnek. Nejen moravská, ale i rakouská, německá, italská či francouzská vína, objednaná v e-shopu, si můžete také osobně vyzvednou v nově otevřeném kamenném obchodu v Praze na Letné. Protože k pití vína patří také pojídání různých delikates, můžete si na webových stránkách obchodu vybírat z pestrého sortimentu specialit italské i další kuchyně.

K oslavám patří bublinky

Milovníci šumivých vín a sektů mají možnost koupit si ty nejoblíbenější, ale i méně známé značky. Špičkou je samozřejmě Champagne z Francie nebo velice oblíbené prosecco z Itálie. V nabídce najdete také výborné sekty z Moravy, Německa a Rakouska. K absolutní spokojenosti při rodinné oslavě či posezení u vína s přáteli patří také různé delikatesy, které jsou k vínu jako stvořené. Vynikající jsou například lanýžové produkty, které obchod Mlejnek nabízí v podobě sušených, nakládaných a konzervovaných lanýžů od výrobce Marabotto z regionu Piemonte, který je výskytem těchto vzácných hub proslaven.

Další nabídka

Pokud chcete fajnové víno, ale zároveň trošku ušetřit na ceně i na dopravě, objednejte si degustační kartony. Obsahují šest lahví, které jsou zajímavě tématicky vybrány. Doporučit lze například Moravský degustační karton z rodinného vinařství Viavín, které byste našli v obci Dobré Pole nedaleko Mikulova. Jeho zvláštností je gravitační přečerpávání vína s vyloučením hadic a čerpadel.

Delikatesy a pochoutky

Tímto sortimentem je proslulá zejména italská kuchyně, k jejímž specialitám patří vedle těstovin, lanýžů či prosecca také panettone, což je specifický druh pečiva, které může na vánočním stole nahradit vánočku či mazanec.