Zdravotní příznaky, které nesmíte brát na lehkou váhu

Krvácíte často z nosu nebo máte ztuhlá kolena a často vás bolí nohy. Možná se vám to zdá jako běžná věc, ale opak je pravdou. Někdy se může jednat o zdravotní nepříjemnost, která signalizuje mnohem vážnější zdravotní problémy, než se na první pohled zdá.

Krvácení z nosu je skvělým příkladem, jak z banality se může stát dost vážná věc. Pokud se vám často spouští z nosu krev, bez sebemenšího důvodu, rozhodně byste tuto oblast neměli brát na lehkou váhu. Příčinou krvácení, může být vysoký krevní tlak, znám jako hypertenze. Ve světě jim trpí kolem osmi procent mužů, mezi dvacátým a pětatř

When-morning-sickness-lands-you-in-the-hospital

icátým rokem. Podle lékařů, jím trpí však každý pátý člověk starší čtyřiceti let a vysoký tlak, můžete v této skupině za čtvrtinu úmrtí.

Krvácení z nosu však není jediný problém. Ztuhlá kolena, také patří to rubriky vážných příznaků. Pokud ráno vstáváte a trvá vám delší dobu, než rozchodíte svá ztuhlá a oteklá kolena, je na čase s tím něco udělat. Pokud budete přecházet bolesti a tuhost v kolenou, zaděláváte si na pořádné problémy. Pokud máte pravidelné problémy a nemáte k tomu žádný důvod, jako je namáhavá práce a jiné, měli byste navštívit svého ortopeda. Může se totiž jednat o osteoartrózu, se kterou se setkal každý desátý muž u nás. Pokud jste měli úraz kolenou nebo máte nadváhu, máte solidní základ, že osteoartrózou trpíte nebo k vám za čas přijde.

Pubertu máte dávnou za sebou, a přesto máte pupínek, který nechce zmizet. I v takovém případě, byste měli navštívit doktora. Může se totiž jednat o bazaliom neboli bazocelulární karcinom, který v počátečním stádiu, vypadá jako vřídek. Pokud na něco takového natrefíte na svém těle, pozorně to hlídejte a pokud to do pár týdnů nezmizí, navštivte dermatologa. Pokud jej včas odhalíte, máte šanci na úspěšné vyléčení kolem 90 procent a to za trochu námahy rozhodně stojí.