Země, kde se nevyplatí šlapat na plyn: I policisté mohou mít Lamborghini

Mnoho majitelů luxusních a rychlých vozů velmi dobře ví, že od problémů lze ujet prostým stlačením plynového pedálu. Jsou ovšem země, kde se to nevyplatí, policisté tam budou mít totiž mnohem lepší automobil, než vy sami máte.

V České republice relativně nedávno změnili policejní vozy svoji podobu z obyčejných Felicií na Superby. V USA se mohou pyšnit silnými Dodgy, v Německu zase Volkswageny. Běžný obyvatel Dubaje by se této skutečnosti zřejmě zasmál. Zatímco ve většině zemích lze policistům i ujet, tak toto počínání by se nám nevyplatilo v Dubaji, kde policejní vozy mohou uhánět rychlostí přes 400km/hod.

2013-Chevrolet-Camaro-SS-1LE-front-three-quarters

Mnoho lidí si spojuje luxus společně s opravdu rychlými vozy. Policejní vozidla se, kromě zaostalých zemí, používají po celém světě a některé země dbají na to, aby je policisté reprezentovali v nejlepší možné míře. O samotné značce vozu rozhoduje příslušné ministerstvo, které se rozhodne, komu dá kontrakt na výrobu policejních vozů. Obvykle vyhraje automobilka, která nabídne vysokou kvalitu, dobrý výkon a příznivou cenu. Je téměř pravidlem, že vždy vyhrají velké automobilky.

 

Takový postup ovšem zamrzí i drobné automobilky, které vyrábějí nejrychlejší a nejluxusnější automobily světa. Proto se automobilky velmi často rozhodnou své vozy darovat policii nebo jsou natolik přesvědčiví, že přesvědčí vládu alespoň o koupi několika kusů.

XF_013_002_LHD-838x365

Zřejmě nejprestižnější automobily mají policisté v Dubaji. Tamější vozový park je úchvatný, nejrychlejším vozem je Bugatti Veyron, který má 1001 koňských sil a dokáže vyvinout rychlost 431km/h. Dále má Dubajská policie k dispozici vozy Ferrari FF, Bentley Continental GT, Lamborghini Aventador, Mercedes SLS a Aston Martin One. Představa práce policisty, který celý den řídí tyto automobily může být velmi příjemná.

 

Jinak se v Dubaji můžeme standardně setkat s vozy Chevrolet Camaro, které mají sice vysokou spotřebu, ale to nemusí nikoho v Dubaji trápit.

 

Pozadu ovšem nejsou ani některé jiné země, které se rozhodly zpestřit policistům jejich vozový park. Například ve Velké Británii, kde jezdí vozy BMW a Vauxhall, tak můžeme spatřit i Jaguar XF.

Velmi dobře je na tom Itálie, jejíž jih je osídlen vozy Lamborghini Gallardo. Málokdo by si dovolil před tímto monstrem ujíždět.

 

Ve Francii se mohou pochlubit se Subaru Impreza. Zřejmě nejrozmanitější výběr mají policejní sbory v USA, kde najdeme nejnovější Chryslery, Chevrolety a Dodge. Česká republika je věrná vozům Škoda, ale na dálnici nás může snadno dostihnout upravené policejní vozidlo VW Passat R36.