Zvýšení výkonu motoru je dostupné i pro vás

Někteří rádoby odborníci se snaží o zvýšení výkonu motoru svého automobilu různými amatérskými zásahy. Výsledky jsou nevalné a často mohou takové snahy vést k různým negativním následkům, jako je poškození motoru, zvýšení spotřeby, zhoršení emisí apd.

To vše je vyloučeno, svěříte-li své vozidlo skutečným profesionálním specialistům. Chiptuning Praha začal jako první v ČR s unikátní metodou Camp Performance Chiptuning a dosud jako jediný autoservis disponuje certifikátem a normou ČSN EN ISO 9001:2009 – management kvality, což znamená doklad o profesionální kvalitě a nadstandardním přístupu.

Co je chiptuning

Jedná se o zásah do motoru, který je možné provádět u benzinových i dieselových motorů jakékoliv značky, bez ohledu na způsob pohonu kol. Předchází tomu pečlivá kontrola celkového technického stavu vozidla a jednotlivých agregátů. Pokud by při kontrole byly zjištěny jakékoliv závady, je nutné je nejprve odstranit. Součástí kontroly je hlavně měření stávajícího výkonu motoru, což se provádí na válcové stolici.

auto

Průběh chip tuningu

Chiptuning lze provádět pouze pomocí moderních přístrojů a technologie. Nemusíte se obávat, že by se jednalo o zásah do řídící jednotky vozidla. V žádném případě se tím neovlivní ani životnost motoru. Samotné měření výkonu motoru vozidly ještě před provedením úpravy je v ceně. Změření výkonu před úpravou i po ní je přesně zaprotokolováno v podobě grafu. V případě závady vozidla, které je v záruční době, nebo pokud by se majitel později rozhodl, že chce uvést motor do původního stavu, slouží tento protokol jako doklad.

Co je výsledkem chip tuningu

kalkulackaZákladním efektem je zvýšení dynamiky vozidla a snížení spotřeby pohonných hmot až o 8-15%.V žádném případě chip tuning nezkrátí životnost motoru, ani nedojde k jeho poškození. Rovněž ostatní příslušenství se tímto zásahem vůbec nezmění. Obavy ze zhoršení emisních limitů jsou rovněž zbytečné, neboť zůstanou zachovány tak, aby odpovídaly požadavkům kladeným na vozidla normami Evropské unie. Nespornou výhodou chiptuningu je možnost kdykoliv vrátit všechny parametry na původní hodnoty, a to díky zaprotokolovaným údajům naměřeným před zvýšením výkonu i po něm.