4 nejčastější mýty o cestovním pojištění

Cestování dnes není nic výjimečného. Za hranice můžete podle libosti vyrazit vlastně kdykoliv. Stále více Čechů se vydává poznávat svět, a proto je s podivem, že mezi cestovateli stále koluje několik mýtů o cestovním pojištění, které mohou způsobit velké trable. Jaké to jsou a nejste náhodou i vy na omylu?

1. Stačí modrá karta

Mnoho cestovatelů si modrou kartu od zdravotní pojišťovny plete s cestovním pojištěním. Myslí si, že karta funguje stejně, což je obrovský omyl. Modrá karta je pouze garancí, že se vám dostane základní lékařské péče ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Ne všude ale taková zařízení jsou a základní ošetření v mnoha případech nestačí. Vše navíc – třeba i převoz do nemocnice – si budete muset hradit z vlastní kapsy. Blíže se tomuto tématu věnuje tento článek.

ocemsemluvi.cz_online_ergo_cz_01

2. Stačí nízké pojistné limity

Mýtus, že stačí jen nízké pojistné limity, je stejně nebezpečný. Cena za lékařskou péči je drahá v Evropě i ve světě. S nízkými limity riskujete, že budete muset doplácet. Uvažujte raději o cestovním pojištění s vyššími limity. Doporučená výše pojistných limitů je 5 000 000 Kč.

3. Stačí jen základní verze

Mnozí cestovatelé jsou přesvědčeni o tom, že jim stačí cestovní pojištění v jeho základní podobě. Je to omyl, který se nevyplácí. Před podpisem smlouvy je vždy důležité si přečíst VPP cestovního pojištění a zjistit, na jaké aktivity se pojistka vztahuje. Pokud například nějaký sport, kterému se chcete na dovolené věnovat, v podmínkách chybí, je třeba sjednat připojištění.

ocemsemluvi.cz_online_ergo_cz_02

4. Musím draze platit

Cestovatelé si nezařizují kvalitní pojistku třeba jen proto, že jsou přesvědčeni o její vysoké ceně. To je asi největší neznalost. Pokud se podíváte na porovnání cen pro cestovní pojištění, zjistíte, že i za kvalitní pojistku s vysokými pojistnými limity se platí jen několik korun na den!