5 důležitých pravidel pro začátky s posilováním

Posilování je úžasný sport, díky kterému si lehce vytvarujete postavu a zlepšíte vaši fyzickou kondici. Není rozhodně jen o zvedání těžkých činek. Při posilování si krásně procvičíte celé tělo. Chtěli byste s posilování začít, ale nevíte jak? Připravili jsme pro vás 5 základních pravidel.

1. Je třeba si vše důkladně naplánovat

Pokud chcete s posilováním začít, musíte si nejdříve najít čas. Tento sport nelze provozovat nahodile. Aby byly výsledky vidět, je třeba se mu věnovat minimálně 3x týdně a to nejlépe 1,5 hodiny. Ještě než do posilovny vyrazíte, podívejte se na váš denní rozvrh a najděte si čas. Důležitá je pravidelnost – pokud si myslíte, že jeden týden budete chodit a druhý třeba vynecháte, ani s posilováním nezačínejte. Když začnete, tak pravidelně. Sestavte si proto pevný rozvrh a dodržujte ho.

2. Sežeňte si dobrého trenéra

Jestliže jste nikdy neposilovali, měli byste se v začátcích poradit s trenérem. Profesionální trenér dokáže určit vaše možnosti a podle toho vám nastaví trénink. Hned několik výborných trenérů působí v Kentoya Fitness posilovna Praha 10. Doporučujeme vyzkoušet!

ocemsemluvi.cz_kentoyafitness_cz_01

3. Pořiďte si kvalitní výbavu

Do posilovny určitě nesmíte vyrazit v obyčejném oblečení. Je třeba si uvědomit, že vaše tělo dostane pořádně zabrat, budete se hodně potit a pokud byste neměli funkční oblečení, mohli byste i prochladnout. Investujte a kupte si oblečení, které umí odvádět pot. Nezapomínejte ani na dobré boty.

4. Změňte svůj jídelníček!

Výsledky budou vidět jen tehdy, dostane-li tělo vše, co potřebuje. Změňte proto váš jídelníček a začněte jíst zdravě. Několik tipů na nastavení jídelníčku během tréninku najdete v tomto článku.
ocemsemluvi.cz_kentoyafitness_cz_02

5. Naučte se odpočívat

Vaše svaly budou potřebovat efektivně regentovat. I v tomto směru dokáže plně uspokojit zmíněná posilovna Kentoya fitness Praha 10. Nabízí totiž i masáže a v provozu mají i solárium, kde se můžete krásně prohřát. Doporučujeme také pravidelné návštěvy sauny.