Bez čeho se herní PC neobejde

Každý hráč miluje svůj PC, tak to prostě je a nesnažte se to měnit, stejně neuspějete. Má ten váš všechny potřebné součásti svého PC? Na první pohled nejspíš ano, ale skutečně má to, co opravdu potřebuje?

Co nesmí chybět

Důležitou věcí je samozřejmě case, vedle něj nesmí chybět dobrý monitor a také herní myš a klávesnice. U příslušenství platí, že čím rychlejší odezva, tím lepší. Mnozí používají také sluchátka s mikrofonem – headset. Nyní ale k těm důležitějším částem, které nejsou tolik vidět, ovšem o to podstatnější mají podíl na celkovém úspěchu nebo neúspěchu celé sestavy.

Co je na první pohled skryto

Otevřete-li počítačový case, určitě budete hledat nejprve procesor, protože tak nějak tušíte, že právě on je mozkem celého PC. A máte samozřejmě pravdu, s výkonem procesoru stojí a padá také výkon celé herní sestavy. Nejvyhledávanějšími výrobci procesorů do herních PC jsou AMD a Intel. Každý má něco do sebe, těžko říct, který z nich je skutečně lepší, ovšem pozor, rozhodnete-li se pro jeden z nich, je třeba si pořídit také kompatibilní základovou desku, každý procesor je totiž jiný a navzájem kompatibilní nejsou.

Máme tedy mozek, nyní je třeba najít vhodné srdce – grafickou kartu. Nejčastěji jsou hráči postaveni před volbu, zda dát přednost Nvidia nebo čipu AMD. Na grafické kartě byste skutečně škudlit neměli, má rovněž zásadní vliv na výkonnost celé PC herní sestavy.

Dále budete potřebovat pořádný disk, nejlépe SSD a dostatečný objem RAM, aby vám hry šly plynule a vy se nemuseli čertit, že už zase zamrzl obraz. Vše dohromady by mělo ladit do jednoho harmonického celku. Nejste si jisti, jak vaše vybraná kombinace komponent půjde dohromady? Potřebujete poradit? Obraťte se na specialisty, kteří denně sestavují pro klienty speciální herní PC sestavy. Navštivte Herni-PC-sestavy.cz a porozhlédněte se, poraďte se, vybavte se pro chvíle vašeho volna u PC.