Roboti budou mít vlastní olympiádu

robotMáte rádi roboty? Tato otázka je asi zbytečná, každý má rád roboty! Těch existuje velká spousta, někteří vyrábějí auta a nevypadají nic moc, jiní nám připravují kávu, a vypadají ještě nudněji. Podle nás jsou nejlepší roboti tací, kteří se mezi sebou dokáží pořádně porvat. Těch existuje opravdu velké množství, díky nejrůznějším soutěžím, ve kterých mezi sebou roboti zápasí do posledního šroubku. Avšak tyto zápasy bývají pouze oblastního charakteru. To by se ovšem mělo již brzo změnit.

fočus Japonsko, jakožto hlavní matka světové robotiky, totiž řeklo dost! Roboti by měli ukazovat svou kovovou surovost více celosvětově! A proto přišlo s návrhem, na uspořádání robotích Olympijských her. Ačkoliv se to může zdát jako sci-fi, protože roboti se v dnešní době dovedou sotva kolébat pár metrů, je pro ně již teď plánována velká událost v podobě převedení tradičních lidských her do robopodmínek.
Tvůrci toho nápadu mají vizi, že se tyto hry budou konat každé čtyři roky, ve stejný rok jako ty lidské. Bude se jednat o nejlepší ukázkou stavu a pokroku technologií, kterého se roboti po čtyřech letech dočkají a zároveň také skvělá příležitost jak na roboty upozornit i širokou veřejnost a ne jen skalní fandy32-hra.
parta_robotuJak již bylo řečeno, v dnešní době existují některé obdobné soutěže, které však nejsou divácky moc populární. Ukázkou může být například RoboCup, konaný letos v Brazílii. No schválně kdo z vás slyšel o RoboCupu v Brazílii? Podobná akce s názvem Robotický den proběhla letos i v Praze, a také moc diváku nepřitáhla. A to je přesně ten důvod, proč chtějí japonští inženýři udělat celou akci celosvětovou a globálně profláklou.
A v čem budou roboti zápasit? To bude záležet na jejich konstrukčnímu určení. Zápasit by zde měli humanoidi, droidi, ale i postele, které se v případě potřeby umí přeměnit v kolečkové křeslo. No uvidíme, čas na trénink mají do roku 2020.