Nejošklivější pes na světě

Soutěže krásy se pořádají v podstatě neustále, ale kdo z vás někdy slyšel o soutěžích, kde vyhrává ta nejošklivější slečna či muž? Lidé na svou ošklivost zkrátka nechtějí upozorňovat, a proto se v tomto směru zaměřili na němé tváře, které jim jejich škodolibost jen těžko oplatí.

Důkazem toho je i již čtvrt století probíhající soutěž, která se koná každý rok v Kalifornii ve městě Pataluma. Do toho města se sjíždějí milovníci psů, kteří příliš parády nenadělají a svým zevnějškem si místo o pohlazení říkají spíše o pořádný kopanec, popřípadě alespoň výraz zhnusení.

pesAsi nejslavnějším vítězem této soutěže byl pes Elwood, kterému kromě téměř všech zubu chyběla ještě srst jedno ucho, a na jedno oko byl slepý. Díky chybějícím zubům měl neustále vyplazený jazyk a povahově na tom také nebyl příliš dobře. Elwood bohužel před nějakým časem uhynul a proto mnoho nových adeptů vycítilo příležitost stát se hvězdou.
Tou letošní je pes Burák (Peanut). Burák je voříšek, který si prošel těžkým životním osudem, při kterém díky požáru přišel o oční víčka a pysky na tlamě. Díky této nešťastné události se mu dostalo výrazu, jako by se právě rozhodl roztrhat celý svět a pak i sebe sama.

Dalo by se říci, že Burákova výhra je teprve druhým paradoxním úspěchem v jeho životě. Tím prvním bylo setkání s jeho majitelkou, která se ho ujala, když ho spatřila v útulku. Ta chce použít Burákův těžký život jako ukázku zacházení s některými zvířaty a bojovat tak proti jejich týrání. Na stejnou věc chce použít i výhru za první místo, která činí 1500 dolarů.

Jak se říká život je pes a proto bychom se neměli, nejen k psům, chovat jako ke psům. Mějme své psi rádi, ať vypadají jakkoliv a zahrňme je láskou a péčí. Oni se nám za to všechno odvděčí láskou svou. Věřte, že i Burák svou paničku miluje, když jeho láska může být někdy trochu děsivá.