Bio a bez lepku – potraviny, které tyto požadavky splňují

V posledních letech lidé přemýšlí nad tím, co konzumují. Den co den chodíte nakupovat, ale nezamýšleli jste se nad tím, kolik má jaká potravina kalorií, zda obsahuje lepek, tuky, sacharidy, cukry a mnoho dalších látek, které tělu úplně neprospívají. V rámci péče o sebe a změně životního stylu jste se naučili číst etikety v obchodech, hlídat si, zda jsou potraviny bio nebo třeba neobsahují lepek? Stále víc a víc lidí trpí alergií na lepek a možná by vás překvapilo, kde všude se lepek může vyskytovat. Jezte dobře, chutně a hlavně zdravě.

Výrobky, které oceníte

Nákupy jsou běžnou a mnohdy každodenní součástí vašeho života, takže víte, jaká značka je dobrá, co chutná vím i vaší rodině. Hledáte správné potravinářské výrobky, které by vyhovovaly vašim požadavkům, byly vám nápomocni v kuchyni – při vaření či pečení? Takové výrobky, které vám v případě potřeby pomohou zkrátit čas, který v kuchyni strávíte a můžete se věnovat jiným činnostem. Máte problémy s příjmem lepku? Diagnostikovali vám celiakii nebo jen chcete lepek ve své stravě omezit? Znamená to vzdát se spousty dosud oblíbených jídel. Mnoho firem dnes prodává výrobky, které jsou s označením bez lepku. Vychutnáte si tak puding bez lepku, v nejrůznějších příchutích a vhodné i pro děti.

Potraviny označené jako bio

Chcete se zaměřit ve své stravě především na zdravé a bio produkty, které by vám pomohli lépe jíst a celkově zlepšit vaší životosprávu? Bio potraviny jsou dnes velmi oblíbené a hojně využívané. A už dávno neplatí, že bio nebo zdravé znamená bez chuti. V bio kvalitě si můžete připravit například seitan, bramborové placky nebo si koupit celozrnné těsto na domácí pizzu. Vaše strava tak bude nejen chutná, ale také zdravá!