Chcete dům z moderních materiálů? Tak si pořiďte dřevostavbu

Nejedná se o vtip, dřevostaby představují v současnosti jednu z nejpopulárnějších možností moderního bydlení. Nemáme na mysli dřevěné boudy na horách, ale moderní dřevostavby, které byste možná ani nerozeznali od běžných zděných domů.

Dřevostavby u nás sice nemají tak dlouhou tradici, jako zděné domy, ale postupně se začaly rozšiřovat díky celé škále výhod, které každý rok přesvědčí tisíce lidí, aby jim dali přednost. Dřevostavby jsou ekologickým a nízkonákladovým bydlením, které může být skutečně luxusní, ostatně stačí shlédnout nabídky nabízených dřevostaveb.

Kdo vlastně dřevostavby staví?

Od běžných zedníků dřevostavby nečekejte, na starosti je mají specializované firmy jako společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o., která se zaměřuje na levné dřevostavby Olomouc, ale je schopná postavit i dřevostavby na míru. Jedním z důvodů tak velké popularity je cena, ta je v případě rodinných domů často rozhodující. Dřevostavby jsou nejen levné, ale jsou i rychle postavené a to i do 3 měsíců. Jsou tedy ideálním řešením pro rodiny, které chtějí vyměnit život v panelovém domě za idylické bydlení v rodinném domku. Dřevostavby mohou představovat klasické velké domy nebo i bungalovy, které jsou opravdu levné.

Nenechte se zmást kvalitou

Nízká cena dřevostaveb neznamená, že by byly méně kvalitní, než zděné domy, dokonce je i v mnoha ohledech překonávají. Při stavbě dřevěného domu není potřeba provádět spousty mokrých prací a tak se mohou dřevostavby stavět v jakémkoliv ročním období. Pokud sledujete staré rozpraskané zděné domy a porovnáte je se sruby, které neohroženě stojí již stovky let, je jasné, že dřevo je materiálem, který je pro stavbu domů jako stvořený. Pevná konstrukce z KVH hranolů zajistí stabilitu, pevnost a trvanlivost, ta je podpořena i kvalitním obvodovým zdivem skládajícím se z několika vrstev, které dokonale brání úniku tepla. Dřevostavby jsou ekologické a šetrné k přírodě, bydlení v nich je velmi příjemné a pro rodinu se jen těžko bude hledat lepší řešení.