Chcete se stát potápěčem?

Pokud jste byli na dovolené někde u moře, mohli jste se v řadě destinací setkat s nabídkou kurzů potápění. Ve většině případů se za kurzy neplatí v českých korunách, takže si to mnozí zájemci raději rozmyslí. Přijdou tak o jedinečné zážitky, které tento sport nabízí. Ovšem ještě před odjezdem můžete získat licenci, když se přihlásíte na kurzy potápění pořádané v Praze.

Kdo kurzy potápění organizuje?

Jedná se o firmu Seawolf s.r.o., kterou založil Ing. Jan Wolf, který je majitelem firmy a zároveň i hlavním instruktorem potápění a také jachtingu. S výukou potápění má zkušenosti již od roku 1997, kdy s kurzy potápění začal. Ovšem jeho praktické zkušenosti jsou ještě bohatší, neboť za svůj život absolvoval více než 8500 ponorů. Ing. Wolf je instruktorem Advanced EANxIANTD licence č. 3252 a je držitelem i řady dalších kvalifikací. To vše dává všem adeptům potápění jistotu, že budou ve správných rukách.

Objednání a dodržení zásad

Objednat se můžete prostřednictvím objednávkového systému firmy Seawolf.cz, případně prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Všem účastníkům je od začátku vštěpována zásada bezpečnosti. Proto je velký důraz kladen na získání základních znalostí a dovedností. Teprve po jejich zažití se přistupuje k vlastním ponorům. Součástí kurzu je také rozvíjení smyslu pro odpovědnost. Ke každému účastníkovi se přitom přistupuje individuálně, takže obavy nejsou na místě. Po úspěšném absolvování kurzu Open Water Diver získá účastník kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 m, která má celosvětovou platnost.

Průběh kurzu

Nastoupit můžete průběžně, jelikož ve výcviku je stále několik skupin různých úrovní. Na jednotlivé lekce se můžete přihlašovat podle svých časových možností. Vlastní kurz potápění se skládá ze dvou bloků teorie, šestí praktických cvičení v bazénu a teprve po dokonalém zvládnutí všech cviků se provádějí ponory ve vodě. Teoretická výuka probíhá v učebně v Praze-Podolí, bazénová příprava pak na plaveckém stadionu a k prvním ponorům se vyjíždí na české lomy. Ovšem kurz si můžete dokončit i u Jaderského moře v Chorvatsku, nebo na potápěčském safari v Egyptě. Po úspěšném absolvování kurzu Open Water Diver získáte kvalifikaci pro potápění až do hloubky 18 m, která má celosvětovou platnost.