Chcete zlepšit své zdraví? Zkuste unikátní houby

Cest, jak se dá zlepšit lidské zdraví, je celá řada. Samozřejmostí by měla být ta, která je spojena s využitím výhradně jenom přírodních produktů. Nikoliv doplňků stravy s množstvím chemie. Jakou cestu máme na mysli? Jsou to houby. Nikoliv ty běžné, které si přinesete z lesa, ale houby trochu jiné. Takové, o kterých se píše na webu Uspesna-lecba.cz. Pojďme si představit dvě zcela unikátní.

Cordyceps

Název pro mnohé dost možná zapeklitý a zcela určitě také neznámý. Proto je třeba podívat se na tento typ houby blíže. Přesným názvem je to Cordyceps sinensis a jejím unikátem je, že se jedná o cizopasnou houbu. Roste výhradně v oblasti Číny a Tibetu, což už samo o sobě napovídá tomu, že byla používána v místním léčitelství. Vzhledem k jejím účinkům je o ní velký zájem i nyní. Když se podíváme konkrétně na to, v čem primárně může pomoci, nelze opomenout:

Dále nelze zapomínat také na několik obecných předností, kam se řadí posilování imunity, nebo i silné antioxidační vlastnosti, nebo schopnosti dodat tělu potřebnou energii.

Reishi

Druhý název, a který se podíváme, už může být některým lidem přece jenom známější. A to dost možná i pro účinky, které Reishi houba má. Než se k nim podíváme, je dobré ji také lehce charakterizovat. Ideálně českým názvem, který je Lesklokorka lesklá. Její charakteristikou je hlavně to, že roste primárně na odumřelých stromech. A proč je na místě se o ni zajímat? Hlavně proto, že dokáže harmonizovat imunitní systém a zajistit dobrou detoxikaci těla. Zaujmou také její četné preventivní účinky. Ty se týkají hlavně tvorby a růstu nádorů, zvyšování cholesterolu, vzniku alergií, stejně jako dokáže pomoci při bolestech a podporovat regeneraci lidského těla. Tyto a jiné účinky byly prokázány i v řadě studií.