Chlapácké žrádlo

Zažitá tradice o tom, že pro ženu zeleninu a pro chlapa pořádný kus masa mezi námi koluje už pěknou řádku let. Odůvodnění může být různé, nejčastější je to, že muži vždy lovili mamuty a mají to zkrátka v krvi. Jenže co když je to jen výmluva a usnadnění toho, proč mít každý den maso.

Přestože toto tvrzení nepatří mezi nejčerstvější na světě, stále není tak úplně vyřešené. Spousta vědců se shoduje na různé odlišnosti ve stravovacích návycích mezi mužem a ženou. Což také odpovídá tomu, že k ženě patří spíše zelenina a k muži převážně maso.

V době jeskynních lidí bylo maso pro muže, kteří lovili, okamžitá odměna. Nasazovali totiž krk, zatímco ženy sbíraly ovoce a zeleninu. To jakou stravu jedli lidé v dřívějších dobách, ovlivňuje i v dnešní době naše stravovací návyky.

Důvod proč muži dávají častěji přednost masu a proteinům má však jiný důvod než genetické kouzla. Tím je jednoduše tlak okolí a společnosti. Na muže je od malička kladen důraz k velkým porcím plného masa, které podporuje růst svalů. Ženy jsou naopak často pod nátlakem medií o co nejlepší postavu, a proto se vyhýbají možným tukům.man-eating

Nátlak médií čím dál více sílí a přibývá stránek, které radí jak kdo co má jíst. Pro muže je k dispozici stránka EatLikeMan.com, která odkazuje na velké porce grilovaného masa. Ženy zatím podobné stránky nemají, pokud nebudeme mít na mysli různé odborné blogy s dietami. Jediné co se dá považovat za zatím ženský pokrm je mini dortíček zvaný cupcake, který se proslavil především díky seriálu Sex ve městě a udělal z něj trendy záležitost.

O tom co tedy mohou muži a ženy jíst proběhne ještě spousty diskuzí. Jedni se budou odkazovat na historii, druzí na moderní dobu a třetí na zdravý životní styl. V konečném důsledku je však jedno co kdo jí, pokud mu to chutná a nemá to vážné zdravotní následky.