Co by vám rozhodně nemělo v následujících dnech utéct…

Červen vás rozehřeje na divoké prázdninové léto, které je v posledních letech typické až nadměrným počtem festivalů, obsahujících i ty snové legendy rockové klasiky. Dotáhnutím takových Bohů do naší „bezvýznamné“ země z nás postupně dělá skutečnou metropoli, jejíž polohu zná už i Dr. House.

Máte-li ovšem vytříbený vkus, do jehož se nevleze akceptace pachu potu, alkoholových výparů a moči z veřejných plastových záchodků, opékajících se pod žhavým letním sluncem, a nechcete-li na festivalu čekat celý den než přijde na řadu váš interpret, jen abyste měli zavčasu vychytané to nejlepší místo, zvolte raději samostatné koncerty.

EnnioLetos nás svou návštěvou už v úvodu únoru poctil italský Ennio Morricone, který svými notami rozpláče i ty největší sukničkáře. Na jedno se v únoru stavili i již „domáčtí“ Depeche Mode se svou výjimečnou párty po koncertu. Březen přinesl komorní scénu Dannyho Elfmana a zvuk nesmrtelných, čas přesahujících hudebních nástrojů, speciálně těch smyčcových, které v případě tohoto světového skladatele, téměř pokaždé evokují půlnoční škrábání nehtů na dveřích.

RobbieV dubnu se zastavil bývalý proutník pod pantoflem a věčný šibal (dnes spíše jazzman a hlavně šťastný táta) – Robbie Williams, který to v O2 areně rozparádil tak, až z něj stříkal pot do prvních řad obecenstva. Zato vykleštěný Justin Timberlake odjel stejně nepozorovaně, jako do Prahy v červnu dorazil. To všechno tady bylo, ale nebude to rozhodně vše…

Billy IdolJe červen a už za šest dní (21. června, Incheba Arena Praha) dorazí odbarvený Billy Idol. Chytlaví a vášniví Buena Vista Social Club se s námi už jednou provždy rozloučí při svém Adios Tour, a to v Kongresovém centru v Praze. Pokud je nestihnete, se Slováky se budou loučit o měsíc později v Bratislavě. Nejočekávanějším koncertem roku, který vypukne už za patnáct dní, tedy 30. června, jsou však američtí 30 Seconds to Mars, kteří u nás také nebudou poprvé, a kteří nám již vzdali jistý hold ve svých klipech, kde obrazem i slovem prezentují Prahu. Omladina se již teď na nestárnoucího Jareda Leta připravuje v podobě zaplněných tetovacích salonů, kde si nechává hojně zdobit kůži znaky, typickými pro „náboženství“ této kapely. Trojúhelník, kam se podíváš.

To o měsíc později, hned z kraje července přiletí živoucí legenda tklivé muziky „pro pamětníky“ – Bob Dylan. 8. 7. Vás bez nároku na finanční kompenzaci ohluší Metallica.

21. 7. uvede brněnská Kajot arena charismatického provokatéra Dr. House, ovšem nebude se jednat o první veřejnou pitvu polského Jana Jessenia, nýbrž o skutečnou personu Hugh Laurieho v roli zpěváka a muzikanta (prý jediný House, který se dá poslouchat).

Hugh

PharrellPo kterých lístcích se ale po 30 STM jen zaprášilo, jsou lístky na zářijového moccacinového Pharrella Williamse s kloboukem americké lesní stráže, který je už teď happy, že bude muset přijet.

V říjnu vás svede Lady Gaga a stará mladice Kylie Minogue a jeden z nejdražších lístků (spolu s Lady Gaga), který si můžete koupit, je na za osm měsíců spuštěný koncert sexy divy Katy Perry (nejlepší místo bude vaše za 2350,- Kč). Ovoňte se jejím parfémem, třeba jí to k vám přitáhne napořád.

30 seconds

Dostupnost lístků je však od jejich vydání vždy jepičí (jak ví ortodoxní návštěvníci online předprodeje), nakupujte proto včas a nenechte se zvlášť v okamžiku největšího zoufalství ovlivnit nákupem u pofiderních prodejců na rohu ulice. 

Autor: Zuzana Shilla N.